Home / MotoGP / Kontuzja Hiroshiego Aoyamy

Kontuzja Hiroshiego Aoyamy

Nienajlepiej rozpoczął się nowy rok dla Hiroshiego Aoyamy, który w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata, nabawił się kontuzji nadgarstka – zaledwie dwa tygodnie przed pierwszymi testami w 2013 roku.

Japończyk wraz z końcem sezonu 2011 stracił posadę w teamie San Carlo Honda Gresini i przeniósł się do World Superbike. Tam jednak ostatni w historii Mistrz Świata klasy 250cc zaliczył fatalny rok, plasująć się pod koniec drugiej dziesiątki klasyfikacji generalnej. W listopadzie zastąpił w Grand Prix Walencji, w barwach teamu Avintia Blusens kontuzjowanego Kolumbijczyka Yonny’ego Hernandeza.

W nadchodzącym sezonie „Hiro” ścigać się będzie w barwach hiszpańskiego teamu, dosiadając maszyny z ramą FTRa i jednostką napędową z Kawasaki ZX-10RR. Jego team-partnerem będzie Hiszpan Hector Barbera, ale zanim ten duet przetestuje swoje maszyny na torze w Malezji – Aoyamę czeka odpoczynek.

Jak donosi MotoGP.com, w piątek Hiroshi trenując na motocyklu crossowym upadł i nabawił się kontuzji lewego nadgarstka. 31’latek z Chiby, mieszkający w Barcelonie, niemalże natychmiast został poddany badaniom w lokalnym USP Dexeus University Institute, gdzie w listopadzie operację ramienia przeszedł chociażby Stefan Bradl.

Okazało się jednak, że uraz #7 jest niewielki i nie powinien on przeszkodzić mu w testowaniu swojego motocykla już w dniach 5-7 lutego w Malezji. Szczęśliwie też, Japończyk uszkodził lewy nadgarstek, a nie prawy, który ma ogromny wpływ na operowanie manetką gazu.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,298 sek