Home / MotoGP / Kontuzjowany Rabat czeka na wyniki badań przed Mugello

Kontuzjowany Rabat czeka na wyniki badań przed Mugello

Ostatnie dni były trudne dla Tito Rabata. Hiszpan z ekipy Avintia Ducati przewrócił się bardzo groźnie w testach, jakie odbyły się w ubiegłą środę na Circuit de Barcelona-Catalunya.

W rezultacie trafił do szpitala, gdzie na szczęście nie stwierdzono złamań, a “jedynie” trzycentymetrowe uszkodzenie mięśnia ręce. Rabat opuścił szpital, ale z unieruchomioną ręką. Hiszpan będzie starał się wystartować na Mugello.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Opuściłem szpital, wszystko poszło dobrze, zarówno jeśli chodzi o opiekę nade mną na torze jak i tu, w klinice Dexeus, gdzie doktorzy Charte i Mir zajęli się mną w świetny sposób. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że będzie bardzo trudno wystartować w Mugello, ponieważ była możliwość, że muszę być operowany. Ale po innych badaniach zdecydowano, że spędzę po prostu tydzień z ręką w gipsie.” – powiedział Tito Rabat.

Kolejne badania mają się odbyć już we wtorek i to może one dadzą ostateczną odpowiedź, czy zawodnik Avintii pojedzie do Włoch. “Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Otrzymałem mnóstwo ciepłych słów od czasu wypadku.” – dodał. Upadek przytrafił się w ostatniej, szybkiej sekcji toru w Hiszpanii.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy uważasz, że Marquez powinien zostać ukarany?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,408 sek