Home / MotoGP / Kork Ballington dołączy do grona legend MotoGP

Kork Ballington dołączy do grona legend MotoGP

Czterokrotny Mistrz Świata Kork Ballington dołączy do grona legend MotoGP podczas rundy na Phillip Island. Nie tak dawno temu mogliśmy przeczytać, że podczas rundy w Austin kolejną legendą MotoGP zostanie Randy Mamola, teraz również zaszczyt ten dotknął Korka Ballingtona.

Ballington w latach 1978, 1979 zdobywał podwójne tytuły Mistrza Świata w kategorii 250cc i 350cc na motocyklu Kawasaki. Obywatel RPA, na swoim koncie ma również trzy sezony startów w kategorii 500cc, podczas których dwukrotnie stawał na podium.

Ballington w cyklu Grand Prix gościł przez siedem lat, w których zaliczył 85 startów i w ponad połowie z nich stanął na podium. Co ciekawe Kork Ballington w swoim debiutanckim starcie, podczas Grand Prix zachodnich Niemiec finiszował na drugim miejscu w kategorii 250cc, wówczas na motocyklu Yamahy.

„Jestem zawstydzony, spędziłem ten dzień zastanawiając się nad moją przygodą, którą rozpocząłem jako młody chłopak, z bliskimi dla mnie motocyklami, z którymi wyruszyłem w niesamowita podróż,  która do dnia dzisiejszego wciąż wpływa na wszystkie aspekty mojego życia, w jak najbardziej pozytywny sposób.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dołączenie do tak elitarnej grupy jest już dla mnie ogromnym zaszczytem. Jestem głęboko skrępowany, że mam stać się jednym z nich. Przez całą moją karierę nigdy się nie spodziewałem, ani nie stawiałem sobie takiego celu – by stać się zapamiętanym. Skupiałem się na tym, aby najlepiej oddać siebie, jednocześnie szanując prawdziwe wartości sportu i szacunku dla moich rywali i członków wspólnoty Grand Prix, którzy również podążali za tymi wartościami.”

„Wyróżnienie to stało się produktem sukcesu i uznania moich osiągnięć, które podążają za mną do dnia dzisiejszego. To wywołanie mnie do grona legend MotoGP jest dla mnie czymś wyjątkowym. To będzie przyjemność uczestniczyć w Grand Prix Australii. Zabiorę ze sobą moją żonę Bronwyn, która była integralną częścią całej podróży. Jesteśmy razem od 50 lat, a małżeństwem od czterdziestu. To długi czas! Dziękuje Ci bardzo. Jestem głęboko poruszony.” – powiedział Ballington

Kork Ballington dołączy do długiej listy sław, które należą do legend MotoGP, takich jak: Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli, Randy Mamola i Nicky Hayden.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Co prawda kompletnie nie mam o nim kompletnie pojęcia ale jego wypowiedź strasznie mnie wzruszyła. Tak skromnie, ciepło, z takim szacunkiem dla wszystkich i miłością dla żony. Przepięknie.
    A poza tym ci zawodnicy z dawnych lat albo byli dużo starsi od obecnych albo robili wszystko by wyglądać na starych. Jak patrzę na jego foto to przy nim Vale wygląda jak by był jego synem a MM wnuczkiem a pewnie zdjęcie jest robione w okresie jak Ballington miał 20 parę lat. Na tym zdjęciu ma urodę trochę a’la „Mistrz kierownicy ucieka”,”Znikający punkt” albo „Konwój”. Klimatycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 0,502 sek