Home / MotoGP / Kryzysowe rozmowy producentów. W planie zamrożenie rozwoju do końca 2021 roku

Kryzysowe rozmowy producentów. W planie zamrożenie rozwoju do końca 2021 roku

Przedstawiciele wszystkich sześciu producentów, zaangażowanych w MotoGP, przedyskutują jeszcze w tym tygodniu kwestie finansowe w obliczu pandemii koronawirusa. Spodziewamy się jedynego możliwego rozwiązania – zamrożenia rozwoju motocykli. O tym, że rozwój silników i aerodynamiki zostanie zawieszony aż do końca 2021 roku mówił ostatnio szef ekipy Tech3 KTM, Herve Poncharal.

Dorna uruchomiła już pomoc finansową dla satelickich i tych posiadających przywileje zespołów, jak i wszystkich ekip Moto3 i Moto2. Aby jednak przetrwać trudny rok, konieczne są dalsze oszczędności, stąd pomysł zamrożenia rozwoju motocykli do końca 2021 roku. Teoretycznie, motocykle, które będą startowały pod koniec przyszłego roku mają być tymi samymi, które przygotowano z myślą o odwołanym GP Kataru 2020.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Możliwe będą prace rozwojowe jedynie nad motocyklami na 2022 rok. Jeżeli natomiast posiadające przywileje KTM i Aprilia będą chciały pracować nad swoim sprzętem, to prawdopodobnie będą mogły to zrobić. Producenci bez przywilejów będą musieli dostarczyć do zatwierdzenia po jednej specyfikacji silnika i pakietu aerodynamicznego, i będą mieli standardowo możliwość jednej zmiany w trakcie sezonu.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,273 sek