Home / MotoGP / KTM bez poprawek aż do majowego GP Hiszpanii

KTM bez poprawek aż do majowego GP Hiszpanii

Zespół KTM poinformował, że w kolejnych dwóch wyścigach w Argentynie i Stanach Zjednoczonych będzie startować z takim samym motocyklem, jaki pojechał w niedawnym GP Kataru. Pol Espargaro i Bradley Smith odstawali tam znacząco od reszty stawki i nie zdobyli choćby jednego punktu. KTM przyznał już, że musi stworzyć nowy silnik. Jego zbudowanie to kwestia kilku tygodni, stąd RC16 nie otrzyma zbyt wielu poprawek w najbliższym czasie. Zmienić się to powinno w Jerez, gdzie po grand prix odbywają się testy.

“Myślę, że przez cztery pierwsze wyścigi będziemy jeździć z tym, co mamy i spróbujemy wykorzystać to w najlepszy możliwy sposób. Gdy pojedziemy na testy w Jerez, pojawią się nowe cześci, które wcześniej z zespołem testowym sprawdzał Mika.” – powiedział Bradley Smith, mając na myśli oczywiście fińskiego testera, Mikę Kallio, który zadebiutował z KTM podczas ubiegłorocznego GP Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejnych dwóch torów KTM nie zna z MotoGP. Zna dopiero Jerez, gdzie przejechał w zeszłym roku aż trzy sesje testowe. Na Losail do punktów zabrakło czterech sekund. “Optymistycznie jest wiedzieć, że tylko cztery sekundy dzieliły nas od Tito Rabata z przodu, a także kilku innych gości przed nim. To fabryczna Honda w dwuletniej specyfikacji, więc bycie tak blisko to dla nas plus.” – dodał Brytyjczyk.

“Może jeszcze nie w Argentynie czy Austin – gdzie nie znamy torów – ale w Europie – w Jerez czy Le Mans – musimy skupić się na dotrzymaniu im tempa, a potem wyprzedzeniu ich i zbudowaniu na tym czegoś lepszego. Zobaczymy jak będzie w środku sezonu.” – skomentował Smith.

KTM ma obecnie problem z elektroniką. Jego silnik to jedyna jednostka typu “screamer”, po tym jak Honda tak jak inni rywale zastosowała w końcu motor “big bang”. KTM także celuje w taką jednostkę, jednak jeszcze nie w tym miesiącu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. KTM da radę. Mają odpowiedni potencjał finansowo-inżynieryjno-techniczny więc to tylko kwestia czasu i zebranych na torach doświadczeń. Potem może zatrudnią utalentowanych zawodników i dawaj !! Do boju o zwycięstwa !!!

    • Kasia, co do zawodników, to uważam, że Pol jest jak najbardziej utalentowanym zawodnikiem. Myślę, że na bardziej agresywnym KTM-ie pokaże swój potencjał. Co do Smitha, to zgodzę się, że po tych 2 latach chętnie zobaczył bym na jego miejscu jakiegoś innego zawodnika z moto2, może Oliveirę, albo Alexa Marqueza jak się trochę bardziej ogarnie :)

  2. W Austin KTM będzie jeszcze dalej od czołówki ze względu na długą prostą. Niedobór mocy było widać na każdym wyjściu z zakrętu. Więsze szanse na punkty będzie miał np. w Japonii. Ale nie zapominajmy, że Suzuki zaczynało podobnie a teraz jest w czołówce. Kwestia 2-3 lat jak KTM będzie walczył o zwycięstwa i tego im życzę.

    • Czy ja wiem czy Suzuki zaczynało podobnie? Tam od razu były punkty, a tu raczej jak Aprilia. Ale patrząc na wynik Aleixa Espargaro to wcale nie było by złe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,468 sek