Home / MotoGP / KTM coraz bardziej krytycznie o postawie Pola Espargaro

KTM coraz bardziej krytycznie o postawie Pola Espargaro

Szef KTM-a Pit Beirer powiedział, że Pol Espargaro “nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału”, jednocześnie nakładając na swojego zawodnika presję lepszego wyniku w kolejnych wyścigach. Hiszpan zalicza swój drugi sezon w barwach austriackiej marki, ale w tym roku jeszcze ani razu nie finiszował w czołowej dziesiątce, choć w sezonie 2017 mu się to udawało.

Na razie jednak Espargaro pauzuje z powodu kontuzji obojczyka i problemów z kręgosłupem. Beirer niedawno dość krytycznie wypowiedział się o doświadczonym już motocykliście. “Myślę, że ostatnio pokazywał rzeczy, z których nie możemy być w 100 procentach zadowoleni. Trzeba o tym porozmawiać. Naprawdę widzę, że daleko mu do pokazywania pełnego potencjału.” – powiedział szef zespołu, którego barw za rok obok Espargaro bronił będzie Johann Zarco.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli zawodnik nie posiada więcej talentu i nie może jeździć szybciej, nigdy nie powiemy mu: “jedź szybciej”, bo się rozbije. Ale myślę, że jeśli chodzi o przygotowanie do wyscigów, Pol może spisywać się lepiej i musi to zrobić, ponieważ gdyby pozostał na takim samym poziomie, zawsze będzie uderzał głową w sufit.” – dodał.

“Myślę, że Pol naprawdę, naprawdę może stać się czołowym zawodnikiem, ale musi przygotowywać się w inny sposób. Jeśli usłyszysz, jak przygotowuje się Johann (Zarco), i ile trenuje, myślę, że naprawdę można na tym zyskać. Z drugiej strony, to jak Pol jest utalentowany i jak potrafi pokonywać niektóre zakręty jest zupełnie szalone. Johann mógłby na tym skorzystać. Mamy nadzieję, że obie strony będą ciągnęły się do góry.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com
Fot. KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Czy to nie jest Pit Beirer (a nie Breier)? Bo już chyba któryś raz widzę ten błąd :D
    Mam wrażenie, że Pol został w tym zespole tylko dlatego, że KTM nie chciał się pozbywać (i robić błędów Aprilii czy Suzuki) jednocześnie obu zawodników, ale nie zdziwię się, jak w końcu go odsuną trochę na rzecz Oliveiry :D

  2. A ja mam wrażenie, że ludzie z KTM głównie krytykują zawodników. Moim zdaniem ich problemem jest niekonkurencyjna maszyna a nie kierowcy. I to na tym powinni się skupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,541 sek