Home / MotoGP / KTM może mieć nowy motocykl na GP Austrii

KTM może mieć nowy motocykl na GP Austrii

Podczas niedawnego GP Hiszpanii w Jerez de la Frontera zawodnik testowy z dziką kartą – Mika Kallio – wystartował na motocyklu KTM, który przygotowywany jest pod kątem 2019 roku. Fin objechał obu etatowych zawodników austriackiej marki – Pola Espargaro i Bradley’a Smitha. Cała trójka zdobyła punkty, co jest pierwszym takim osiągnięciem dla KTM-a. Jak uważa Espargaro, dobry wynik Kallio bierze się właśnie z nowego RC16.

“KTM próbuje. Czynią duże wysiłki, aby dać nam go być może na Spielberg. Ale na pewno nie wcześniej. Szczerze mówiąc, nie chcę tracić więcej czasu z tym motocyklem. Sądzę, że potencjał nowej maszyny jest naprawdę duży.” – powiedział Pol Espargaro. Zgodnie z jego słowami, KTM rozważa więc wprowadzenie tej maszyny podczas GP Austrii na Red Bull Ringu.

Kallio był szybki zwłaszcza pod koniec GP Hiszpanii. “Możemy sobie wyobrazić wyniki. Od pierwszego dnia weeekendu starałem się za nim jeździć, podobnie było na testach miesiąc temu. Kiedy jeździłem tym motocyklem, byłem z pewnością przynajmniej o pół sekundy szybszy. Kiedy warunki są bardziej skomplikowane, z niską przyczepnością toru, nowa maszyna spisuje się lepiej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem z tego powodu zadowolony. Nie jest miłe, że Mika, zawodnik testowy, nas pokonuje, ale to dobry znak, że sprawy idą w dobrym kierunku.” – zakończył Pol Espargaro, który podpisał niedawno kontrakt z KTM na dwa kolejne lata i będzie bronić barw tego zespołu do spółki z Johannem Zarco.

Mika Kallio był bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu: “Może na początku miałem nieco więcej problemów, w porównaniu do moich partnerów zespołowych, jeśli chodzi o przyczepność tyłu. Nie było łatwo za nimi podążać. Ale potem, okrążenie po okrążeniu, od pierwszego do ostatniego, tempo pozostawało takie samo, co jest naprawdę dobre. Widziałem, że inni zaczęli mieć kłopoty z przyczepnością, zwłaszcza podczas wychodzenia z zakrętów, ślizgali się bardziej niż ja”

“Myślę, że to dobra strona naszego motocykla, nawet jeśli są jeszcze różne negatywne aspekty. Wszystko jest dla nas w tym momencie nowe. Musimy więc pracować i zobaczymy, czy uda się znaleźć jakieś rozwiązanie tych problemów.” – dodał.

Źródło: motorsport.com
Fot. KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,407 sek