Home / MotoGP / KTM musi wystawić dwa motocykle w GP Wielkiej Brytanii

KTM musi wystawić dwa motocykle w GP Wielkiej Brytanii

Zgodnie z porozumieniem wewnątrz stowarzyszenia zespołów IRTA, KTM będzie musiał wystawić zastępstwo podczas najbliższej rundy MotoGP na Silverstone. Jedynym zdolnym do jazdy zawodnikiem austriackiej marki jest obecnie Bradley Smith. Poważnych kontuzji nabawili się drugi zawodnik, Pol Espargaro, oraz tester, Mika Kallio.

Jak ustalono we wspólnym porozumieniu, po 10 dniach od kontuzji zawodnika zespół musi znaleźć zastępstwo, aby w wyścigu grand prix wystąpić w pełnym składzie. Podczas GP Austrii ujawniono, że obowiązki testera przejmie od Kallio były zawodnik MotoGP, Randy de Puniet. Francuz mógłby wystąpić w GP Wielkiej Brytanii, tyle, że sam ma problemy ze zdrowiem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Doświadczony zawodnik nabawił się urazu palca podczas niedawnego wyścigu długodystansowego Suzuka 8 Hours i wątpliwe jest, by już teraz powrócił do walki. KTM ma czas do czwartku przed GP Wielkiej Brytanii, do godziny 17:00, aby wybrać i ogłosić swojego drugiego zawodnika na rundę na Silverstone.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Tu pojawia się pytanie, czy mogą wystawić jakiegoś vipa jak Tony?
    Są jakieś przepisy w MotoGP, które ograniczają występy zawodników niezwiązanych w wyścigami motocyklowymi?

    • Zawodnik przede wszystkim, musi mieć licencję grand prix. Nie wiem niestety jakie są dokładne warunki jej uzyskania. Jak ktoś się ściga w jakichś krajowych seriach to pewnie na tej podstawie możliwe jest jej uzyskanie. Ale jak ktoś się nie ściga to pewnie jakieś oficjalne testy,

  2. Podejrzewam że może wrócić Alex Hoffman. Może zadzwonią Do Jonasa Folgera??? Istnieje jeszcze możliwość że poszukają kogoś z innych serii które mają wolne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,540 sek