Home / MotoGP / KTM pewny pozostania w MotoGP aż do 2026 roku!

KTM pewny pozostania w MotoGP aż do 2026 roku!

Jako pierwszy producent ze stawki MotoGP, KTM potwierdził w środę, że pozostanie w stawce przez 5 kolejnych lat, podpisując tym samym nową umowę z organizatorami MotoGP, hiszpańską Dorna.

KTM dalej będzie mieć w stawce 4 motocykle, dwa zespołu fabrycznego, a dwa kolejne satelickiej ekipy Tech3. Co ciekawe, w 2020roku więcej, bo dwa zwycięstwa, osiągnęło właśnie Tech3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

KTM dołączył do stawki jako w pełni fabryczny zespół w 2017 roku, choć motocykl RC16 zadebiutował już w finale wcześniejszego sezonu. Pierwsze podium dla KTM zdobył Pol Espargaro w Walencji na koniec 2018 roku. Tech3 zostało satelickim zespołem KTM w 2019 roku, kończąc długoletnią współpracę z Yamahą.

Rok 2020 był dla zespołów KTM doskonały Pol Espargaro został 5. zawodnikiem sezonu, mimo że nie wygrał żadnego wyścigu. Ta sztuka udawała się za to dwukrotnie Miguelowi Oliverze, a także raz Bradowi Binderowi. Nic więc dziwnego, że KTM liczy na kolejne sukcesy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Redakcja

komentarze 4

  1. Fajne info, jak tak dalej będą sie rozwijać to zdobędą tytuł mistrza

  2. KTM słynie z tego, że w każdym sporcie motorowym, do którego wchodzi, prędzej czy później zaczyna wygrywać, a czasem nawet dominować. Czy to motocross, supercross, zawody enduro, dakar, efekt końcowy jest zawsze ten sam. Liczę, że niedługo dopiszą mistrzostwo w klasie królewskiej do swojego portfolio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,438 sek