Home / MotoGP / KTM wciąż testuje bez Pedrosy

KTM wciąż testuje bez Pedrosy

Zespół KTM wznowił swój program testowy. Na Le Mans obok etatowych zawodników – Pola Espargaro i Johanna Zarco – pojawił się tester, Mika Kallio. Wciąż nieobecny jest za to Dani Pedrosa, który miał być wielkim wzmocnieniem składu testowego austriackiej ekipy.

Testy trwały dwa dni. Przypomnijmy, że Pedrosa musiał w zimie przejść zabieg operacyjny ramienia i praktycznie po tym wydarzeniu nie siedział na motocyklu MotoGP. Ekipa KTM do tej pory tylko raz znalazła się na podium w królewskiej klasie i nie obejmują jej limity dni testów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Espargaro, Zarco i Kallio na Le Mans musieli zmagać się drugiego dnia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nad torem popadał deszcz. Mimo to, ekipa KTM czuła się usatysfakcjonowana tym, jak przebiegły testy. Kolejna runda MotoGP odbędzie się jednak nie bezpośrednio na francuskim obiekcie, bowiem wcześniej w kalendarzu jest jeszcze wyścig w Jerez de la Frontera, w dniach 3-5 maja.

W Jerez odbędą się również jednodniowe testy powyścigowe. KTM ujawnił już, że również i tam zabraknie Pedrosy, bowiem Hiszpan cały czas rehabilituje się po zabiegu operacyjnym. Przerwa miała potrwać trzy miesiące, licząc od lutego. Następne testy – po GP Katalonii, dopiero 17 czerwca.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To tylko potwierdza, że decyzja o zakończeniu kariery przez Daniego była słuszna. Widocznie stan jego zdrowia już nie pozwalał na więcej w MotoGP. Bardzo mi szkoda, takich kierowców jak właśnie Pedrosa, Spies czy Toseland. Ale zdrowie ma się tylko do czasu – niestety.

    • Masz racje choć czuję że Pedrosa mógł zakończyć karierę bo po prostu był już tym zmęczony ściganiem
      Mam jednak nadzieje że KTM bo wystawi chociażby w jednym teście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,586 sek