Home / MotoGP / KTM zaszokowany nowym silnikiem “big bang”

KTM zaszokowany nowym silnikiem “big bang”

Zespół KTM szybciej niż myślał wprowadził do użycia swój nowy silnik typu “big bang”. Pol Espargaro zamierza wykorzystywać tę jednostkę przez resztę weekendu, ponieważ w treningach Hiszpan wykręcił dziesiąty czas. Silnik został przywieziony do Jerez po krótkich testach na torze Le Mans pomiędzy wyścigami, by zawodnicy sprawdzili go podczas weekendu wyścigowego. Do tej pory KTM jako jedyny używał “screamera”.

“Moc rozwijania jest łagodniej i spokojniej. Jest łatwiejszy w jeździe. W ten sposób można rozwijać nieco większą moc. Nie wiem, czy to w 100 procentach kwestia silnika, czy też pół na pół kombinacja silnika i tego toru, ale na pewno przydało się, że już wcześniej tu testowaliśmy. Wszystko musimy wyjaśnić w poniedziałek.” – powiedział Espargaro, zapowiadając powyścigową sesję testową w Jerez. KTM wróci wtedy do dotychczasowego silnika w celu porównania.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po raz pierwszy KTM zdołał wbić się do TOP10 w którejś z sesji. Tempo było naprawdę niezłe i Pol stracił niewiele ponad sekundę do najszybszego Daniego Pedrosy. “To wspaniały moment móc wrócić i poczuć się jak normalny zawodnik w stawce, a nie ten ostatni.” – powiedział Hiszpan. “Po prostu przyjechaliśmy i założyliśmy nowy silnik. Wszystko poszło we właściwą stronę. Ta sytuacja jest nieco szokująca.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,398 sek