Home / MotoGP / KymiRing gotowy w 80% (+wideo)

KymiRing gotowy w 80% (+wideo)

Budowa toru w Finlandii trwa. Włodarze obiektu oceniają, że obecnie tor powstał już w 80 procentach. Pierwszy wyścig ma odbyć się w 2020 roku, choć wcześniej planowano GP Finlandii na rok 2019.

Obecna umowa z torem dotyczy organizacji wyścigu w latach 2020 – 2024. Na razie nie wiadomo, w jakim terminie mają odbywać się wyścigi, bowiem nie było jeszcze nawet wstępnych wersji kalendarza na 2020 rok. Prawdopodobnie będzie to w sierpniu lub wrześniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

KymiRing ma mieć długość 4,5km i będzie składać się z 18 zakrętów. Najdłuższa prosta będzie miała 1200m. 16 stycznia odbyła się konferencja prasowa, na której przemawiał Tapio Nevala, szef fińskiej federacji motocyklowej.

“Liczba widzów wyścigów MotoGP na KymiRingu szacowana jest na 100 – 150 tysięcy. Dla przykładu, zyski finansowe z GP Walencji to około 38 mln euro. Finlandia ma długie tradycje w motorsporcie, a wiedza organizatorów tych imprez motorsportowych jest godna zaufania.” – powiedział.” MotoGP ma dla nas wielkie znaczenie, patrząc na rosnące zainteresowanie. Dzięki temu łatwiej będzie zawodnikom z Finlandii dostawać się do międzynarodowych serii.”

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Nie Kymi Ring tylko Kimi Ring :D

  2. W 80% to chyba tylko nitka toru ;) ale to tylko 8% całości toru. W takim tempie za 10 lat skończą ;)

  3. Kolejne dzieło Pana H Tilke?

  4. Nie jestem przekonany, że ten tor jest ukończony w 80%…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,640 sek