Home / MotoGP / LCR Honda gotowa na wydłużenie sezonu MotoGP

LCR Honda gotowa na wydłużenie sezonu MotoGP

Luccio Cecchinello, stojący na czele zespołu LCR Hondy przyznał, że mógłby zgodzić się nawet na przedłużenie sezonu MotoGP, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sezon ma skończyć się wyścigiem o GP Walencji 15 listopada. W obliczu epidemii koronawirusa już teraz są planowane roszady w jesiennej “rozpisce” poszczególnych grand prix.

MotoGP na pewno nie pojedzie do Kataru, i ten wyścig nie zostanie rozegrany w innym terminie. Ale GP Tajlandii póki co jest tylko zawieszone, a Dorna pracuje nad przesunięciem go na październik. W tym celu konieczne będzie przesunięcie GP Aragonii. Póki co nie ma informacji o innych wyścigach, ale jeśli sytuacja związana z koronawirusem nie uspokoi się, możemy oczekiwać kolejnych modyfikacji kalendarza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jako organizacja sportowa, jesteśmy mocno zaniepokojeni sytuacją, ale w pełni rozumiemy decyzje rządów i organizatorów. Razem z FIM, IRTA i Dorną współpracujemy, by znaleźć termin dla GP Tajlandii. Mamy nadzieję, że żadne inne grand prix w najbliższym czasie nie zostanie zagrożone, ale jednocześnie jesteśmy absolutnie gotowi do przedłużenia sezonu, jeśli będzie to potrzebne.” – przekazał Luccio Cecchinello.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy chciałbyś, by sezon MotoGP został przedłużony?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Dla mnie bez różnicy są tory na których można się ścigać w styczniu, pozamieniać pokombinować i może by się dało

  2. Dokładnie Takie posunięcia mi sie podobają Muszą mieć wiedze co , gdzie na jakim torze i jakie imprezy są Jakoś to pogodzić dostosować sie a powinno być dobrze Ale co z tą 2-tyg.kwarantanną ? jak ,a przede wszystkim gdzie mają jeżdzić coś testować między wyścigami?

  3. Narazie nigdzie nie pojadą . Trzeba patrzeć co się dzieje i czekać co powiedzą odnośnie gp stanów, czy ruszy F1 w australii teraz Itd. nie wiadomo ile wyścigów nie ruszy zanim ten wirus się uspokoi. Wszystkiego na zimę nie przełożą nawet jakby chcieli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,426 sek