Home / MotoGP / Lekarze Rossiego zdumieni tempem powrotu do zdrowia

Lekarze Rossiego zdumieni tempem powrotu do zdrowia

Szef lekarzy przy MotoGP Angel Charte przyznał, że jest pod wrażeniem tego, jak szybko udało się Valentino Rossiemu powrócić do zdrowia po złamaniu nogi. W czwartek Włoch przeszedł standardowe testy medyczne, które przeszedł “śpiewająco” i został dopuszczony do całego weekendu. Teraz trzeba poczekać, jak spisze się po pierwszym piątkowym treningu.

“To oczywiste, że Rossi czuje się zdolny do ścigania, tak jak oczywiste jest, że my musimy sprawdzić, czy może to zrobić i przeprowadzić takie testy, jakie dotyczą każdego innego zawodnika. Wypadek Rossiego zdarzył się podczas treningu. Muszę powiedzieć, że jego lekarz wykonał wyjątkową robotę: 24 godziny po wszystkim zawodnik właściwie już rozpoczynał rehabilitację.” – powiedział dr Charte po testach Rossiego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Monitorowaliśmy jego powrót do zdrowia niemal codziennie, ale oczywiście “Il Dottore” do “Il Dottore”. Muszę przyznać, że byłem zdumiony tym, jak świetnie dochodził do zdrowia po takim typie kontuzji.” – dodał. W razie gdyby jednak Włoch wycofał się z tego weekendu, w jego miejsce pojedzie Michael van der Mark. Holender może w ten sposób zadebiutować w MotoGP. Yamaha jednak ma nadzieję, że Rossi będzie w stanie przejść przez wszystkie sesje.

“Będziemy monitorować jego postępy z bliska. Przeszedł standardowe testy i poradził sobie z nimi perfekcyjnie. Nie jest oczywiście zdrów w stu procentach, ale nie czuje bólu, co jest bardzo ważne. Ale prawdopodobnie będziemy musieli aplikować mu przez te dni środki przeciwzapalne.” – skomentował dr Angel Charte.

“Rozmawiałem z Valentino przed testami. To facet z bardzo jasnym umysłem, zdający sobie sprawę z ryzyka. Wie, że upadek nie były dobry, ale muszę powiedzieć, że został dopuszczony do wyścigu, bo jest gotowy do wyścigu. Byliśmy podekscytowani i po wrażeniem tego, jak udawało mu się do tej pory wracać do zdrowia.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i będzie prezentował dobre tempo. Potrzeba go w walce o tytuł.

  2. co kontuzja to sa zdziwieni w sumie

  3. A to bylo lekarzee powiedzieli “A IDZ PAN W CHOLERE”

    A Rossi uslyszal “A JEDZ PAN W CHOLERE”

    ;)))

  4. To ci pracoholik jeden z tego #46! Zamiast normalnie jeszcze siedzieć sobie na L4,
    to ten już się rwie do roboty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,532 sek