Home / Moto2 / Moto3 / Leopard Racing myśli o wejściu do MotoGP w 2022 roku

Leopard Racing myśli o wejściu do MotoGP w 2022 roku

Zespół Leopard Racing poinformował, że sprawdza możliwości awansu do MotoGP w 2022 roku jako ekipa satelicka któregoś z producentów. Obecne porozumienia z producentami wygasają po 2021 roku, i na razie jedynie KTM zobowiązany jest umową do dalszego kontynuowania jazdy w królewskiej klasie. Pozostałe marki również deklarują swój udział, ale póki co porozumienia nie mają.

Być może doczekamy się w końcu satelickiego zespołu Suzuki – które w tym roku wreszcie stało się kandydatem do tytułu – i może nawet Aprilii – włoski producent na razie jeździ na zgłoszeniu prywatnej stajni Gresini Racing, nie jest więc w świetle przepisów nawet zespołem fabrycznym. W 2022 roku ich drogi zapewne się rozejdą. Stawka zawodników liczy w 2020 roku 22 osoby. Organizatorzy – hiszpańska Dorna – uważa, że to idealna liczba, choć można się domyślać, że jeśli swój akces zgłosi zespół Valentino Rossiego, to dostanie miejsce praktycznie z automatu. Stawka będzie wtedy liczyła 24 zawodników.

Najwięcej wątpliwości w kwestii dalszej przynależności do MotoGP wzbudza zespół Avintii Ducati. Być może to właśnie zgłoszenie tej ekipy zostanie wykorzystane, by do stawki królewskiej klasy dołączył zespół VR46 albo Leopard Racing.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Leopard Racing to jedna z czołowych ekip w Moto3. Wywalczyli tytuły z Dannym Kentem (2015), Joanem Mirem (2017) oraz Lorenzo Dalla Portą (2019). Na razie jednak w sprawie awansu do MotoGP nic nie zostało jeszcze ostatecznie potwierdzone.

“Sprawy są negocjowane, ale jesteśmy wciąż dalecy od MotoGP. Plotki chodzą po padoku, obecnie chcielibyśmy coś zrobić w kwestii wejścia do MotoGP w 2022 roku. Ale zobaczymy, czy w ogóle jesteśmy gotowi, i czy mamy taką przestrzeń w ramach naszego zespołu. Nic nie jest ustalone. Ale nie ma szans na wejście już w 2021 roku.” – powiedział Christian Lundberg, szef zespołu.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. W Luxemburgu, piją tego Leoparda chyba do każdego posiłku, skoro stać tego “producenta” na zespół w MotoGp;)

  2. ooo widzę że coraz więcej teamów chce do motogp – SKT , LEOPARD. większe szansy dla debiutantów o miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,631 sek