Home / MotoGP / “List miłosny” Rossiego do Yamahy M1 na aukcji charytatywnej

“List miłosny” Rossiego do Yamahy M1 na aukcji charytatywnej

Niezwykły dokument, napisany odręcznie przez Valentino Rossiego w 2010 roku, trafił jako przedmiot na aukcję charytatywną w Australii. Pieniądze z aukcji zostaną wykorzystane do ratowania życia 5-letniej Freyji z Australii, cierpiącej na nowotwór. W akcji biorą także udział inni zawodnicy MotoGP, którzy przekazali na ten cel wiele cennych przedmiotów.

Dokument Rossiego to “list miłosny”, jaki został w 2010 roku napisany przez  zawodnika, który przechodził do Ducati. Adresatem słów 9-krotnego mistrza świata był… motocykl Yamaha M1. Rossi w “liście” wyjaśniał powody odejścia do zespołu Ducati. The Doctor w MotoGP od wielu lat był już wtedy związany z Yamahą i odejście z japońskiej ekipy nie mogło obyć się bez pożegnania z zespołem i z fanami na wiele różnych sposobów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi napisał ten list po tym, jak oficer prasowy Yamahy William Favero przedstawił mu projekt oświadczenia, jakie zostanie wystosowane na koniec współpracy Włocha z Yamahą. Rossi uznał jednak, że zwyczajne oświadczenie byłoby zbyt “bezosobowe”, dlatego będąc na pokładzie samolotu, odręcznie napisał pożegnanie własnymi słowami. I ten właśnie oryginalny egzemplarz listu trafia na aukcję małej Australijki, po tym jak przez siedem lat przechowywała go Yamaha.

W ratowanie życia 5-latki włączyło się wielu innych zawodników z grand prix. Na aukcjach można znaleźć wiele elementów z motocykli, ubioru czy innych pamiątek, jednak list Valentino Rossiego wyraźnie wyróżnia się na tle innych przedmiotów. Aukcja rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 16 sierpnia. Aukcje na rzecz Freyji można zobaczyć POD TYM LINKIEM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Sporo fajnych rzeczy na tych aukcjach. Szczególnie te Rossiego mogą być niezłą inwestycją.

  2. Cena wyjściowa 5000 Australijskich dolarów, aukcja zaczyna się jutro…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,417 sek