Home / MotoGP / Lorenzo chce zostać z Yamahą, ale rozważa testowanie dla Aprilii

Lorenzo chce zostać z Yamahą, ale rozważa testowanie dla Aprilii

Jorge Lorenzo potwierdził, że interesuje go posada testera Aprilii, gdyby nie udało się dalej pozostać z Yamahą. Hiszpan wrócił do zespołu jako zawodnik testowy po tym, jak zakończył karierę zawodniczą w Hondzie. Nie miał jednak okazji wystartować w wyścigu, bowiem z powodu wiosennej pandemii koronawirusa anulowano dzikie karty.

Z Yamahą negocjuje również Andrea Dovizioso, który może zostać nowym testerem, co automatycznie skutkowałoby brakiem takiej posady dla Lorenzo.

“Jak mówiłem kilka tygodni temu, chcę kontynuować pracę jako tester i moim pierwszym wyborem jest wciąż Yamaha. Wygrywałem z nimi, czuję się bardzo dobrze na tym motocyklu, ale są też inne opcje. Jedna z nich to Aprilia. Rozmawiałem z Linem Jarvisem, powiedział, że niedługo pojawią się wieści z Japonii jakie są plany na przyszły rok. Czekam na ich wysłuchanie.” – powiedział Lorenzo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lorenzo potwierdził, że z powodu pandemii koronawirusa nieco odpuścił treningi, zatem nie był w najwyższej formie, gdy pojawił się na testach w Portugalii – wyścig niespodziewanie dołączono do kalendarza jako ostatni. Straty w testach na ubiegłorocznym motocyklu wynosiły 3-4 sekundy na okrążeniu.

“W czerwcu, kiedy mieliśmy pandemię, Yamaha informowała, że na pewno nie będzie żadnych testów. Zmniejszyłem więc liczbę treningów, ponieważ i tak nie wiedziałem, co będę robił w przyszłym roku. Może nie miałbym testów aż do lutego. Wtedy Massimo Meregalli powiedział, że mamy testy w Portimao przed wyścigiem. Zacząłem trenować najmocniej jak potrafię.” – powiedział.

“Ale czasu było mało, więc nie przyjechałem w najlepszej formie, dodatkowo nie siedziałem na motocyklu MotoGP od ośmiu miesięcy. A to ekstremalnie trudny motocykl. Straciłem więc wszystko – rytm, refleks, czas reakcji. Kiedy wracasz, potrzebujesz kilka dni na aklimatyzację, nawet jeśli jesteś Lorenzo, Rossim czy Marquezem.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Dla Aprili nie ma chyba lepszego kandydtata no ale pytanie czy będzie mu się chciało wrócić do formy

  2. CZYLI TO TAK JAK Z BZYKANIEM HAHAHAHAHHAA

  3. Dorze że założył czarną koszulkę… Wyszczupla.
    Moim zdaniem Temu Panu już dziękujemy. Dramatyczny brak profesjonalizmu.

  4. 8 miesiecy nie jezdzil motocyklem!!!??? W zasadzie wiecej nie trzeba mowic. To mowi samo za siebie.

  5. Chyba na Playstation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,509 sek