Home / MotoGP / Lorenzo chciałby trafić do Petronasa!

Lorenzo chciałby trafić do Petronasa!

Jak informuje portal motorsport.com, Jorge Lorenzo zaoferował swoje usługi zespołowi Petronas Yamahy na sezon 2021. Na padoku w Austrii pojawiły się pogłoski o tym, że Hiszpan może nie wypełnić dwuletniego kontraktu z Repsol Hondą i już za rok jeździć w miejsce Jacka Millera w Pramac Ducati, z perspektywą powrotu do fabrycznej ekipy za dwa lata. Gdyby jednak tak się nie stało, #99 chce mieć jeszcze inne możliwości do wyboru.

Kontuzjowany Lorenzo słabo radzi sobie w tym roku w Repsol Hondzie. Ani razu nie udało mu się ukończyć wyścigu w czołowej dziesiątce. Alberto Puig – szef Hondy, mówi: “Nic nie wiemy, poza tym, że Jorge ma ważny kontrakt i że kontrakt został podpisany po to, aby go wypełnić.” Jak jednak informuje portal, szefostwo samej Hondy ma być niezadowolone z wyników Lorenzo i oczekiwać jasnych informacji, co Hiszpan zamierza zrobić w kolejnych miesiącach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menedżer Lorenzo – Albert Valera – powiedział w piątek, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego podopieczny będzie chciał wypełnić kontrakt, ale z kolei jego przedłużenie o kolejne lata “może być skomplikowane”.

Jeśli Honda zwolni Lorenzo z kontraktu, może on dołączyć do Pramaca już za rok. Jeśli nic z tych planów nie wyjdzie, były mistrz świata może dołączyć od 2021 roku do satelickiego zespołu Petronas SRT Yamahy. Przypomnijmy, że taka możliwość była już w zeszłym roku, ale ostatecznie #99 trafił do Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Obawiam się że jeśli Lorenzo nie odejdzie z Hondy na następny sezon lub nie znajdzie sposób na ten motocykl to na sezon 2021 może braknąć na niego miejsca w stawce a szkoda by było :/

  2. Moim zdaniem Petronas byłby dla niego dobrym wyborem, jednak Yamaha to Yamaha. Szkoda, że już w tamtym sezonie nie podjął takiej decyzji, tylko pokusił się na fabryczną Hondę.
    Swoją drogą, mam wrażenie, że jest w tych jego posunięciach dużo desperacji.

  3. Ducati albo yamaha w 2020 mogliby wystawić 3 motocykl.

  4. I w 2025 roku zostanie jedynym zawodnikiem w historii, który zaliczy występy we wszystkich zespołach startujących w serii Grand Prix ;-).

  5. O rany, jak usłyszałem o tym rano, byłem pewny, że to żart, a tu jednak…

  6. Myślę, że dla niego najlepszym wyborem byłoby wejście do pramaca za rok (o ile Repsol mu pozwoli zerwać wcześniej kontrakt). Prawda jest taka, że gdy zaczął ogarniać fabryczne Ducati wcześniej rozwiązał kontrakt i było za późno, żeby został.

  7. z jego stylem jazdy to tylko yamaha (ew. Suzuki). Patrzcie ,że nie mówi się o fabryce, ale o Petronasie, chyba Lorek zrozumiał, że jego karty nie są już tak mocne. Zyczę mu, żeby go wzięli, powrót syna marnotrawnego na motocykl z Iwaty. Po jeździe na trudnuch dla niego sprzętach, fortepian byłby dla niego jak jedwabny kombinezon szyty na miarę. Trzymam kciuki Jorge!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,578 sek