Home / MotoGP / Lorenzo i Dovizioso pojeździli w Jerez de la Frontera

Lorenzo i Dovizioso pojeździli w Jerez de la Frontera

Tuż po powrocie z Kataru, zespół Ducati udał się do południowej Hiszpanii. Na torze w Jerez de la Frontera włoska ekipa odbyła jednodniowe prywatne testy, aby dopracować nowy motocykl GP17 przed udaniem się na kolejne wyścigi poza Europą.

Jako, że Yamaha zablokowała testy Lorenzo w listopadzie, teraz Ducati mogło wykorzystać ten dodatkowy dzień bez “nadwyrężenia” puli, jaką każdy zawodnik może użyć na takie prywatne testy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ducati nie ujawniło czasów swoich motocyklistów. Wiadomo jedynie, że Lorenzo pokonał 82 okrążenia toru Jerez, jeżdząć ze standardowymi owiewkami, jakie były w użyciu w GP Kataru. Jedynie na sam koniec przejazdów założono nowe, rozbudowane owiewki ze zintegrowanymi skrzydełkami. Ducati ma nadzieję, że w jakiś sposób uda się odzyskać docisk aerodynamiczny, jaki stracił motocykl po demontażu skrzydełek.

Dovizioso natomiast przejechał 51 okrążeń, podobnie jak Lorenzo tylko na chwilę zakładając nietypowe owiewki z testów przedsezonowych. Zespół testując w Jerez ma nadzieję na dobre przygotowanie się do czwartej rundy sezonu, właśnie w Jerez, na torze, który wyjątkowo nie sprzyja Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,409 sek