Home / MotoGP / Lorenzo: Jesteśmy gotowi walczyć o świetny wynik

Lorenzo: Jesteśmy gotowi walczyć o świetny wynik

Jorge Lorenzo

Panujący Mistrz Świata – Jorge Lorenzo jest gotowy do wznowienia w ten weekend walki na torze w Assen. Hiszpan sam przyznaje, że w przeszłości holenderskie Tourist Trophy nie zawsze było dla niego najlepszym wyścigiem w sezonie, a z obiektem w Assen wiąże raczej mieszane uczucia.

Lorenzo, podobnie jak większość zawodników uwielbia wyścig w Assen. W swojej dziewięcioletniej jak dotąd karierze w klasie królewskiej jednak zaledwie trzy razy stanął na holenderskim obiekcie na podium, w tym tylko raz, w 2010 roku udało mu się tam sięgnąć po zwycięstwo.

„Z wyścigiem w Holandii wiążą się zawsze gorzkie uczucia. – powiedział #99. – Jest to tor, który kocham, ale z drugiej strony doświadczyłem tutaj zarówno dobrych jak i złych rezultatów. Układ toru jest dobry dla naszego motocykla, więc jesteśmy gotowi po raz kolejny walczyć o świetny wynik.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kierowca Movistar Yamahy ma za sobą trudną siódmą rundę Mistrzostw Świata. Podczas domowego dla siebie wyścigu w Barcelonie nie udało mu się dojechać do mety, a co za tym idzie nie udało mu się także zdobyć punktów i na skutek tego stracił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Po incydencie z Andreą Iannone, Lorenzo powiedział, że w ten weekend ważne będzie aby umieścić zawodnika Ducati w bezpiecznej odległości za sobą.

„Szkoda tego co zdarzyło się w Barcelonie. Wiedziałem, że to będzie trudny wyścig, zwłaszcza po tym, że zmagałem się z problemem z oponami od piątego czy szóstego okrążenia. Potem wydarzyła się jeszcze ta wywrotka, która wszystko zniszczyła. Teraz musimy zapomnieć o tym incydencie i spróbować ponownie walczyć w Assen.” – dodał Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: W.K.

komentarzy 8

  1. Szkoda mi jego złudzeń – Assen to nie jest jego tor. W niedzielę nic nie zwojuje – tako przepowiadam jak czarownica z Gdańska :-))

  2. Cos czuje, ze lorenzo znowu przywita sie z gleba w czasie wyścigu.

  3. dajesz Jorge dajesz!!!!! ;-))

  4. Jorge da radę czuje to. Mam nadzieję że uda mu się powalczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 0,554 sek