Home / MotoGP / Lorenzo: Kiedyś miałem podobne problemy jak Vinales

Lorenzo: Kiedyś miałem podobne problemy jak Vinales

Jorge Lorenzo przyznał, że rozumie problemy, jakie ma w tym roku Maverick Vinales podczas startów wyścigów MotoGP. Zawodnik Yamahy już dwukrotnie – w Katarze i Argentynie – bardzo powoli zbierał się ze startu, a w trzecim wyścigu – w USA – zaliczył lotny start, za co zapłacił karą drive-through. W klasyfikacji generalnej Vinales jest dopiero 12.

Vinales w Argentynie przyznał, że obecnie aby wyprzedzać innych zawodników, musi jeździć nietypowymi liniami. Lorenzo mówił, że również miał takie problemy i że podobnie jak Vinales, był zawodnikiem, który woli, jak jedzie na czele, nie musząc przebijać się przez stawkę.

“Rozumiem, że ma problemy aby dobrze wystartować z tym sprzęgłem. Nie ma znaczenia, czy rusza z pierwszego rzędu czy nie, zawsze traci pozycje. Na początku mojej kariery w MotoGP także miałem ten problem. Zwykle było tak, że zdobywałem pole position albo przynajmniej pierwszy rząd, a potem traciłem kolejne pozycje po złym starcie i robiło się ciężko.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Miałem nieco inne linie przejazdu w porównaniu do innych zawodników; kiedy jedziesz za innymi, musisz mieć pewną strefę komfortu na wypadek popełnienia błędu, tak aby nie dotknąć innych zawodników. Jeśli jesteś z tyłu, musisz hamować wcześniej i tracisz przez to czas, ale musisz zachować margines bezpieczeństwa.” – dodał Lorenzo.

“Prawdopodobnie to samo dzieje się z Maverickiem. On woli jechać samotnie i prowadzić w wyścigu.” – ocenił #99. Mimo skromnego dorobku punktowego, Vinales pokazywał w tym roku już kilka razy, że jest bardzo szybki. W Katarze zdobył pole position, a w Argentynie był drugi w kwalifikacjach. Trzeba też pamiętać, że w tym właśnie wyścigu na finiszu z toru wyrzucił go Franco Morbidelli.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. “Lorenzo: Kiedyś miałem podobne problemy jak Vinales”
    Dziś Lorek nie ma tego problemu, bo nikogo nie wyprzedza…

  2. Niech sie zajmie swoimi problemami a nie pierdzieli glupoty jak przekupka.

  3. Ale faktem jest to że Vinales dosłownie nic nie pokazuje w Yamasze już przecież tyle lat Może ktoś wie co takiego w nim widzi zarząd sportowy teamu że go wciąż trzymają ?

    • Yamaha od kilku lat jest w ogonie i tu nie pomoże wymiana Vinialesa, tylko praca nad sprzętem. Nie przepadam za nim, ale Viniales potencjał ma.

    • Dla wszystkich narzekających na MV zwracam tylko uwagę, że pidsumowując sezony 2017 i 2018 miał więcej punktów i wygranych od VR, który zgarnia tytuł zawodnika wyścigu w naszej ankiecie raz za razem. Albo MV nie jest taki zły albo VR nie taki wspaniały.

  4. Gdyby to bylo Ducati nie yamaha bylby na wylocie juz w maju zeszlego roku. Tak jak Lorek. Yamaha jedzcxe wierzy ze sie rozkreci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,574 sek