Home / MotoGP / Lorenzo liczy na “pomoc” rywali z Hondy i Ducati

Lorenzo liczy na “pomoc” rywali z Hondy i Ducati

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo ma nadzieję, że dobre wyniki Marca Marqueza i Daniego Pedrosy mogą pomóc mu w pokonaniu Valentino Rossiego w walce o tytuł mistrzowski sezonu 2015. Przykład takiej pomocy widzieliśmy na finiszu GP Aragonii, gdy Dani Pedrosa w pięknym stylu powstrzymał ataki #46.

Lorenzo został zapytany, czy motocykliści Hondy mogą “namieszać” w walce o tytuł. “Mam nadzieję. I że na mogą korzyść. Pedrosa był bardzo mocny, i przydało mi się to w odrobieniu punktów, które straciłem wcześniej, na cztery wyścigi które pozostały nam do końca.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ale Marquez czy też może dwaj zawodnicy Ducati również będą potrafili plasować się przed Valentino i zabierać mu trochę punktów. Jest to możliwe, ale również niebezpieczne dla nas obu.” – dodał.

Rossi i Lorenzo jako jedyni mają jeszcze realne szanse na mistrzostwo, na cztery rundy przed końcem sezonu. Przed GP Japonii dzieli ich 14 punktów. Lorenzo wygrał w Aragonii, a Pedrosa zajął drugie miejsce, przed Rossim, umożliwiając #99 odrobienie dziewięciu oczek.

Źródło: gpupdate.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Na Doviego niech nie liczy, bo skoro ma te problemy, a tutaj większe tarcze obowiązkowe to mówi samo przez się ALE Iannone w tamtym roku bardzo blisko za nim na satelickim Ducati, wygrał tutaj z Marquezem na Speed Up’ie, może czarny koń, jak mu wbiją jakąś strzykawę dla słonia w bark?

    Dawno Desmosedici nie było na podium, cel Gigiego “Sullivana” Dall’Ignii się oddala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,332 sek