Home / MotoGP / Lorenzo: Mogłem wygrać wyścig

Lorenzo: Mogłem wygrać wyścig

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo choć przejechał jako lider 15 z 22 okrążeń wyścigu na Losail ukończył wyścig na czwartym miejscu tracąc do zwycięscy 2.707 sekundy.

Do GP Kataru Hiszpan ruszał z szóstej pozycji, jednak już na drugim okrążeniu objął prowadzenie i popisywał się znakomitym tempem aż do 19. kółka kiedy to na jednym okrążeniu spadł aż na czwarte miejsce.

Po wyścigu Lorenzo wyjaśnił, że nie było to związane z brakiem przyczepności czy wydolności fizycznej, lecz powodem była wyściółka kasku. “Wyściółka osunęła się w dół przez co nie miałem właściwej widoczności, było to niebezpieczne, dlatego postanowiłem zwolnić, aby nie upaść. Zacząłem tracić na okrążeniu około 0,5 sekudny. Kiedy przestałem dobrze widzieć zakręty straciłem nieco koncentracji i starałem się już tylko dowieźć najlepsze miejsce jakie tylko było możliwe w tych warunkach.” – opowiadał Por Fuera

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tempo Jorge wskazywało, że jest w stanie walczyć o zwycięstwo z duetem zawodników Ducati i swoim partnerem z zespołu Valentino Rossim. “Czułem się z każdym okrążeniem bardzo pewnie i wiedziałem, że będę mógł walczyć o zwycięstwo, w rozgrzewce poprawiliśmy ustawienia i motocykl pracował bardzo dobrze.” – dodał Lorenzo.

Zawodnik Yamahy przyznał, że Ducati było mocniejsze na hamowaniach i uzyskiwało większą prędkość na prostej start-meta. “Prędkość na prostej i hamowanie to mocna strona Ducati, byli ode mnie mocniejsi, jednak nadrabiałem prędkością w zakręcie, a przyśpieszenie było bardzo podobne.” – zakończył Hiszpan.

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarze 4

  1. Biedny Lorenzo, pech całego Świata spada zawsze na niego:] Te tłumaczenia są już śmieszne, z całym szacunkiem dla umiejętności i osiągnięć. Jeszcze trochę i chłopina się obrazi na wszystko i skończy jak Casey…

  2. Jeśli było tak jak mówi LOREK to by nie dojechał na 4 miejscu tylko dla niego by to był koniec wyścigu. Ale jak to mówią “Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy”… Z całym szacunkiem dla niego.

  3. Jak sobie przypomnę, to chyba często problem ma z tym kaskiem – 2 lata temu chyba podczas kwalifikacji szybka w kasku się popsuła; ostatnio chyba były też problemy z aerodynamiką

    • Dokładnie szyba odpadła podczas wyjazdu z pit-lane i Jorge musiał się zatrzymać i wołał swój team żeby wymienic kask.Innym razem chyba szyba też mu parowała lub coś takiego.Odkąd zmienił na HJC to dosyć często ma problemy.A jaka jest prawda to tylko on sam wie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,447 sek