Home / MotoGP / Lorenzo nie zabierze swojej ekipy do Ducati

Lorenzo nie zabierze swojej ekipy do Ducati

Jorge Lorenzo

Jak ujawnia serwis motorsport.com, Jorge Lorenzo po przejściu do Ducati nie zabierze ze sobą swojej załogi, pracującej w zespole Yamahy. Z #99 dalej będzie pracować tylko jeden członek obecnej ekipy.

Większa część załogi technicznej Jorge Lorenzo była z nim w Yamasze od czasu debiutu w 2008 roku. Ducati starało się zakontraktować Ramona Forcadę, który w Yamasze był szefem mechaników #99 przez wiele lat, ale ten wyraził chęć dalszej pracy w japońskiej ekipie, gdzie będzie pracować z Maverickiem Vinalesem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W zespole pozostają także Wilco Zeelenberg (analiza torowa), Davide Merelli (inżynier od telemetrii), oraz mechanicy: Javier Ullate, Ian Gilpin oraz Juri Pellegrini. To oznacza, że do Ducati przejdzie prawdopodobnie tylko Juan Llansa, zaufany mechanik Lorenzo, który pracuje z nim od 2003 roku i debiutu w 125ccm.

Jak pamiętamy, Valentino Rossi podczas przejścia do zespołu Ducati dalej współpracował z Jeremym Burgessem, swoim wieloletnim szefem inżynierów. Nie skończyło się to jednak pomyślnie – Włoch nie odniósł dla Ducati ani jednego zwycięstwa, a po krótkim czasie od powrotu do Yamahy zakończył pracę z Burgessem, po czym powrócił do znakomitej formy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

 1. Oj to przyszły sezon będzie dla JL bardzo ciekawy. Same niewiadome :
  1/ nowy motocykl
  2/ obcy mechanicy
  3/ nowy zespół
  4/ nieznany klimat w zespole

  A jeśli jeszcze nie uda się być konkurencyjnym i wygrywać wyścigów to nie wiem czy on to udźwignie psychicznie. Informacją że nawet Ramon Forcada postanowił pozostać w Y dla mnie jest bardzo zaskakująca ale myślę że dla JL jeszcze bardziej. Ciekawe jak w takiej sytuacji, gdy JL ma już tego świadomość, będzie sobie radził w tym sezonie. On nie ma za mocnej psyche i może być różnie.

  • @kasiakowalska z psychiką Jorge jest różnie. Jeśli ma dobre ustawienia i jest pewny motocykla to ciężko go zmusić do popełnienia błędu co widzieliśmy już kilka razy (np. Silverstone 2013, Mugello 2016, Valencia 2013,2015)

   Sprawa ma się ciut inaczej gdy jest problem z czuciem gum, delikatnie popada wtedy rzeczywiście jeździ dużo słabiej i potrafi popełnić błędy.

  • Kluczowe będzie podejście Ducati, czy oczekiwać będą mistrzostwa już w pierwszym sezonie co wydaje się zbyt optymistyczne czy pójdą drogą zrównoważonego rozwoju i pojedynczych sukcesów. Jest ktoś w Ducati, kto wydaje się, że będzie działać na korzyść Lorenzo – nazywa się Gigi Dall’Igna.

 2. Kandydatem na szefa mechaników JL jest podobno Cristian Gabarrini. Pracował wcześniej ze Stonerem a teraz pracuje z Millerem.

 3. Wystarczyło w wyścigu zmienić parę zakrętów żeby na amen wybić lorenzo z rytmu. W przyszłym sezonie wszystko będzie miał nowę, więc zanim się na to przestawi to skończy karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,520 sek