Home / MotoGP / Lorenzo: Pomogłem Ducati rozwinąć motocykl

Lorenzo: Pomogłem Ducati rozwinąć motocykl

Trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo uważa, że przyczynił się do szybkiego progresu formy Ducati w ostatnich dwóch latach, kiedy bronił barw tego producenta w królewskiej klasie. Hiszpan dołączył do Ducati w 2017 roku, po dziewięciu sezonach w barwach Yamahy. #99 nie zawalczył o tytuł mistrzowski, i związał się z Repsol Hondą na lata 2019-2020.

Wygrał jednak trzy wyścigi na Desmosedici. Wielu zawodników ze stawki MotoGP uważa, że to obecnie najlepsza maszyna wyścigowa. Lorenzo zapytany, czy może czuć się dumny, że motocykl Ducati został tak rozwinięty, odpowiedział: “Tak. Oczywiście nie moja rola by to mówić, ale prawdopodobnie w niektórych obszarach ta ewolucja motocykla nie byłaby tak szybka, gdyby nie moje przyjście.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wierzę, że rozwinęli niektóre obszary które przed moim dołączeniem do zespołu nie funkcjonowały zbyt dobrze. Cieszy mnie to, ale oczywiście wymagało trochę czasu, żeby Gigi dall’Igna i inżynierowie dostali więcej zwycięstw niż w ostatnich latach i mogli powalczyć o mistrzostwo. Z moją obecnością stało się to nieco szybciej i sprawia to, że jestem dumny – ale to bardzo fajna grupa ludzi, więc w przyszłości również zobaczycie, że odnoszą takie dobre wyniki jak do tej pory.” – dodał Lorenzo.

Szefujący zespołowi Dall’Igna docenia wkład pracy Lorenzo i zgadza się z nim, że mocno pomógł w rozwoju maszyny. Przyznaje jednak, że nie z wszystkiego jest zadowolony. “Aby być szczerym muszę powiedzieć, że nie do końca jestem szczęśliwy z tych dwóch lat, ponieważ zasadniczo mieliśmy walczyć o mistrzostwo, również z Lorenzo w składzie, ale nie osiągnęliśmy tego celu. Ale on i tak wygrał trzy wyścigi, wiele razy walczył o podium. No i trzeba wziąć pod uwagę, że mocno nam pomógł rozwinąć motocykl. Nawet jeśli nie jesteśmy w pełni zadowoleni, to bilans jest zdecydowanie pozytywny.” – powiedział Włoch.

Źródło: motorsport.com
Fot. Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Też mam takie wrażenie i zdanie w temacie Ducati/Lorenzo.

  2. Można by polemizować bo Dovi zwyciężał i do ostatniego wyścigu walczył o mistrza a Lorenzo by w d…e

  3. Tak, tak obaj że Stonerem chwalili się jak to rozwijają moto, temu “trzeciemu” z numerem 04, który wygrywa wyścigi. Aż, któregoś pięknego dnia nagle Stoner się obudził i przyznał że odchodzi “ponieważ Ducati nie słuchało i stosowało jego rad odnośnie rozwoju motocykla”. Za pół roku #99 będzie opowiadał te same historie.

  4. Dovi rozwija sprzęt, dzięki temu każdy kto wsiada teraz na Ducati ma szansę walki o podium.

  5. Lorek podobnie jak Rossi wzięli kupę $ i nie wiele zdziałali.

  6. Na zdjęciu nad artykułem wewnątrz owiewek widać białe naklejki. Co to może być?

  7. Homologacja drogowa albo instrukcja obslugi przyciskow na panelu kierowcy(zart)
    Jakas mało istotna naklejka i tyle Gdyby było inaczej to ukryli by to przed konkurencja Mogla to nakleić nawet dyrekcja wyscigowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 0,575 sek