Home / MotoGP / Lorenzo pracuje nad przejażdżką Mercedesem z F1

Lorenzo pracuje nad przejażdżką Mercedesem z F1

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo wraz z Yamahą pracuje nad tym, by do skutku mogła dojść przejażdżka samochodem Formuły 1, z jakiego korzysta zespół Mercedes. Do takiego testu mogłoby dojść dzięki temu, że zarówno hiszpańskiego zawodnika jak i niemiecką stajnię sponsoruje Monster, potentat na rynku napojów energetycznych.

“Szukamy jakiejś możliwości, dobrze byłoby coś zrobić do spółki z Monsterem.” – powiedział rozmówca z Yamahy w wywiadzie dla motorsport.com “Jorge bardzo chciałby przetestować samochód Formuły 1, ale nie wiemy na razie czy będzie w stanie, ponieważ jest ograniczony w różnych aspektach.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Te ograniczenia to oczywiście napięty kalendarz MotoGP oraz kwestie bezpieczeństwa. Już nie raz kierowcy z czołowych serii motorsportowych grzebali szanse na dobre wyniki, startując w innych dyscyplinach czy testując inne pojazdy.

Lorenzo walczy w tym roku o kolejny tytuł mistrzowski i Yamaha może nie zezwolić na takie dodatkowe “zabawy” swojemu kierowcy. #99 co pewien czas startuje w wyścigach czy rajdach samochodowych. Hiszpan jechał niegdyś w Monza Rally Show, a także Abu Dhabi 12h, za kółkiem Ferrari.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,559 sek