Home / MotoGP / Lorenzo testuje w GP2

Lorenzo testuje w GP2

Korzystając z przerwy pomiędzy kolejnymi testami klasy MotoGP, Jorge Lorenzo ponownie jednak zajął się szybką jazdą. Tym razem dane mu było poprowadzić samochód klasy GP2 na torze w Walencji.

Wczoraj Hiszpan na jednym ze swoich domowych obiektów – imienia Ricardo Tormo – spędził dzień za kierownicą auta GP2. Testy zorganizował zespół Addax Team, a dokładniej mówiąc jego szef – Alejandro Agag. Prywatnie jest on przyjacielem menadżera „Por Fuery” – Marcosa Hirscha. Hiszpan wypróbował auto z sześciuset konnym silnikiem V8 Renault bez żadnych elektronicznych „wspomagaczy”.

Zgodnie z tym, co donosi dziennik AS.com, obecny kierowca ekipy Yamaha Factory Racing uzyskał na jednym kółku czas 1’24.9, podczas gdy rekord obiektu ustanowiony w 2007 roku także autem GP2 to 1’19.312. Rano, zanim do samochodu wsiadł #99, w jego ustawieniu pomógł były zawodnik tej serii – Javi Villa. Co ciekawe, podobno jego czas był tylko o sekundę lepszym od tego ustanowionego przez Lorenzo!

„To było niesamowite doświadczenie i zupełnie inne od tych moich ‘normalnych’. Będąc zupełnie szczerym, to coś sensacyjnego dla mnie, nawet jeśli motocyklem jeździłem tu po 310 km/h, a samochód rozpędzał się do 280 km/h. Jesteś jednak znacznie bliżej ziemi i wydaje cię się, że jedziesz o wiele szybciej,” mówił niezwykle zadowolony 24’latek z Majorki. „Hamuje się niezwykle późno, a ty odkrywasz zupełnie coś nowego jednocześnie dobrze się bawiąc.”

Po swoim debiucie za kierownicą auta GP2 Mistrz Świata MotoGP z sezonu 2010 był zadowolony, ale nie wykluczył, że po zakończeniu motocyklowej kariery spróbuje sił na czterech kółkach. „Świetnie się bawiłem ale moim sportem pozostaje MotoGP przez kilka kolejnych lat, mam nadzieję. Motocykle to moja pasja odkąd skończyłem trzy lata, więc spodziewam się być częścią tego sportu przez kolejne sezony. Kiedy zakończę karierę? Wtedy zobaczymy…

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,229 sek