Home / MotoGP / Lorenzo: To był najważniejszy dzień w tym roku

Lorenzo: To był najważniejszy dzień w tym roku

Jorge Lorenzo po poniedziałkowych testach na torze w Brnie przyznał, że udało się znaleźć świetne ustawienia motocykla, dzięki czemu Hiszpan lepiej wyczuwa trudny w prowadzeniu włoski motocykl. #99 był liderem niedzielnego wyścigu na wczesnym jego etapie, jednak potem zmiana warunków i błąd zespołu w alei serwisowej sprawiły, że dojechał daleko w stawce.

To nie podłamało Lorenzo, który zabrał się w poniedziałek do pracy. Po jej wykonaniu przyznał, że był to bardzo udany test powyścigowy. „Dziś był prawdopodobnie najważniejszy dla mnie dzień w tym roku. Miałem wyśmienite wyczucie motocykla, jestem bardzo usatysfakcjonowany.” – powiedział Jorge Lorenzo, który jeździ już na motocyklu, wyposażonym w owiewkę aerodynamiczną.

„Już w weekend wyścigowy byliśmy bardzo konkurencyjni, a dziś poprawiliśmy się nawet bardziej. To prawda, że na torze panowały prawdopodobnie lepsze warunki niż w dni poprzednie, ale nam udało się znaleźć rozwiązania co do ustawień, które bardziej pasują do mojego stylu jazdy i pozwalają mi naciskać nawet mocniej i jechać szybciej.” – dodał #99. „Moje odczucia co do nowych owiewek wciąż są bardzo dobre, ponieważ dają mi one większą pewność w wyczuciu przedniego koła.”

Teraz przed ekipą Ducati tor Red Bull Ring – w zeszłym roku Ducati poradziło sobie w GP Austrii doskonale, wygrywając z dubletem. Teraz takie wyniki są mało oczekiwane, ale przynajmniej jedno podium nie byłoby żadną niespodzianką.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,711 sek