Home / MotoGP / Lorenzo triumfatorem BMW M Award

Lorenzo triumfatorem BMW M Award

Oprócz zdobycia swojego drugiego tytułu Mistrza Świata w klasie MotoGP oraz czwartego w swojej całej karierze, zawodnik zespołu Yamaha Factory Racing – Jorge Lorenzo, zdobył również nagrodę BMW M jako najlepiej kwalifikujący się zawodnik w sezonie 2012.
Jorge Lorenzo, który w sezonie 2012 aż siedem razy stawał na pierwszym polu startowym, zgromadził 361 punktów w klasyfikacji dla najlepiej kwalifikujących się kierowców. Dodatkowo, sześć razy stał przed wyścigiem na drugim i raz na trzecim polu startowym.

W tej klasyfikacji, wyprzedził swojego rodaka, a zarazem największego konkurenta – Daniego Pedrosę o 21 punktów, oraz Casey’a Stonera o 90 punktów.

#99 otrzymał główną nagrodę, jaką był samochód osobowy BMW M3 Coupe Competition Edition. Nagrodę w postaci kluczyków do samochodu, wręczył dyrektor działu sprzedaży BMW – Thomas Schemera
Hiszpański kierowca zespołu spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów, już po raz drugi został laureatem BMW M Award . Po raz pierwszy zdobył ją w roku 2010, kiedy to wywalczył swój pierwszy tytuł Mistrza Świata w kategorii MotoGP .