Home / MotoGP / Lorenzo: Uwielbiam się tam ścigać

Lorenzo: Uwielbiam się tam ścigać

Jorge Lorenzo

Jeżdżący w fabrycznym zespole Yamahy Jorge Lorenzo liczy na 5. z rzędu zwycięstwo na torze w Assen. 

Zespół nabrał wiatru w żagle po tym jak Lorenzo potwierdził swoją wyśmienitą formę w Montmelo, zwyciężając w 4. kolejnym wyścigu oraz bijąc rekord Casey’a Stonera w ilości okrążeń na prowadzeniu pod rząd.

W Assen natomiast Lorenzo zwyciężał już 4 razy. W 2004 w kategorii 125 cm, w 2006 i 2007 w kategorii 250 cm oraz w królewskiej kategorii w 2010. Holenderski tor wymienia jako jeden ze swoich ulubionych, w przeciwieństwie do pogody w tym rejonie, za którą z kolei zdecydowanie nie przepada.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jego celem będzie objęcie prowadzanie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, w której obecnie traci do lidera, Valentino Rossiego, zaledwie 1 punkt. Ostatnie 4 rundy dowiodły, że zarówno Lorenzo jak i jego YZR-M1 są w doskonałej formie aby dopisać sobie 5. zwycięstwo z rzędu do kolekcji.

„Assen to chyba jeden z moich dwóch albo trzech ulubionych torów. Czuję się tam bardzo dobrze pomimo kilku złych wspomnień. Ogólnie jednak jest to miejsce, w którym uwielbiam się ścigać. Przede wszystkim dlatego, że jest to tor skonstruowany z myślą o motocyklach a więc jego układ jest wprost doskonały. Jest bardzo dynamiczny z kilkoma naprawdę szybkimi zakrętami.” – powiedział Lorenzo.

„Jestem w bardzo dobrej formie po czterech zwycięstwach z rzędu i nie mogę się już doczekać wyścigu w Assen. Ostatni wyścig w Barcelonie był pod koniec bardzo zażarty a Vale pokazał, że jest również w doskonałej formie. Motocykl spisuje się doskonale a dodatkowo myślę, że Assen jest wręcz pod niego stworzone, ale nigdy nie wiadomo. Holenderska pogoda jest nieprzewidywalna więc musimy jeszcze poczekać i zobaczyć, czy będzie padać jak zwykle, czy nie.” – zakończył.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

komentarze 2

  1. Liczę na wygraną Rossiego lub Marqueza:)

  2. Ja liczę na dobry wyścig, a wygra najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,447 sek