Home / MotoGP / Lorenzo widziałby wyścig w Katarze o zmierzchu

Lorenzo widziałby wyścig w Katarze o zmierzchu

Zdaniem Jorge Lorenzo, organizatorzy MotoGP mogliby spróbować przesunąć w przyszłości GP Kataru na wcześniejszą godzinę. Nie na dzień, ale na zmierzch. Wyścig wyglądałby wtedy tak, jak GP Abu Zabi w Formule 1: kierowcy startują, gdy jest jasno, a zmrok zapada w trakcie wyścigu. Finisz odbywa się w nocy.

Pogoda w 2017 roku okazała się bardzo niesprzyjająca, ale przy okazji deszczu wyszły wszelkie niedostatki toru w Katarze: obiekt po prostu nie jest przystosowany do odprowadzania wody. Lorenzo przyznał, że bezpieczniejsze dla zawodników byłoby rozgrywanie go wcześniej, o godzinie 19:00 lokalnego czasu, a nie jak teraz, o 21:00.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lorenzo został zapytany o to, czy dałoby się rozegrać wyścig w całości w dzień: “O tej porze roku byłoby to możliwe. Ale uważam, że dla telewizji, sportu i widowiska lepiej jest mieć jeden wyścig rozgrywany w nocy. Oczywiście rozmawialiśmy o możliwości rozgrywania wyścigu dwie godziny wcześniej niż normalnie. Myślę, że godzina 19:00 lokalnego czasu byłaby dobra.”

“Wciąż byłaby to noc, ale temperatura byłaby dużo wyższa, byłoby mniej wilgotno i dla bezpieczeństwa zawodników byłoby to najlepsze. Jest wtedy prawie ciemno (podczas startu), natomiast zupełnie ciemno robi się, gdy wyścig by się kończył.” – dodał.

Lorenzo był zwolennikiem decyzji organizatorów, którzy nie zezwolili na żadne jazdy w dzień kwalifikacji: “Z pewnością dobrze, że odwołano sobotnie treningi, ponieważ tor nie nadawał się do jazdy. Poza debiutantami, ja jestem jednym z tych, którzy potrzebują więcej czasu, by jeździć szybciej. Na pewno nie mieliśmy dziś szczęścia.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Bardzo lubię nocne wyścigi, ale tu się zgodzę z Jorge Lorenzo. Fajnie byłoby zobaczyć start wyścigu MotoGP już po zachodzie słońca, ale tuż przed zmrokiem. Moto2 gdy jeszcze jest widno i bez oświetlenia, a w Moto3 po południu. :)
    W moim mniemaniu widziałbym to tak (wg czasu lokalnego):
    14:30 – Moto3
    16:00 – Moto2
    17:30 – MotoGP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,444 sek