Home / MotoGP / Lorenzo wyjaśnia powody złamania nadgarstka. “To był głupi upadek”

Lorenzo wyjaśnia powody złamania nadgarstka. “To był głupi upadek”

Jorge Lorenzo na prezentacji zespołowej Repsol Hondy wyjaśnił, dlaczego doszło u niego do złamania lewego nadgarstka. Przypomnijmy, że nowy nabytek japońskiego zespołu musiał przejść operację dosłownie w przeddzień prezentacji po tym, jak przewrócił się na treningu. Lorenzo opuści pierwsze przedsezonowe testy.

“To był mój pierwszy dzień jazdy na motocyklu, na jednym z włoskich torów off-roadowych. Pierwszy błąd popełniłem, gdy nie sprawdziłem odpowiednio toru. W niektórych miejscach było sporo ciężkiego błota. Trudno to było zauważyć. Nawierzchnia wyglądała idealnie, ale zamiast być sucha, to pokrywało ją błoto. Kiedy wjechałem w takie miejsce, przednie koło się uślizgnęło. To był naprawdę głupi upadek.” – powiedział Jorge Lorenzo.

“Niestety, mój nadgarstek nie był jeszcze zupełnie wyleczony po upadku w Tajlandii w zeszłym roku, więc nie miałem idealnej jego ruchomości. Z pewnością wywołało to nieco większy nacisk na kość łódeczkowatą i doszło do jej złamania.” – skomentował #99.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już w poprzednich testach po sezonie 2018 Lorenzo jeździł z nie do końca zaleczonym urazem. Teraz, przed nowym sezonem będzie podobnie. Dodatkowo Hiszpan opuści testy w Malezji.

“Oczywiście, idealnie byłoby odbyć testy w Sepang, ale rozumiejąc sytuację i nie mając wiele czasu, zdecydowaliśmy się poczekać te 34 dni na testy w Katarze.” – powiedział Lorenzo.

“Nie sądzę, bym był wtedy gotowy na 100%, prawdopodobnie będzie to 80-85%. A w wyścigu o GP Kataru – na 90-95%. Oczywiście nie spodziewałem się takiego upadku, to wielka szkoda, bo to bardzo pechowy incydent. Ale teraz musimy jak najlepiej popracować z fizjoterapeutami i sprzętem. Mamy plan, by to zrobić.” – skomentował Jorge Lorenzo.

Na testach w Malezji Jorge Lorenzo zostanie więc zastąpiony przez testera HRC, Stefana Bradla. Niemiec już wczoraj odbył pierwsze testy, bowiem jeździł w Jerez de la Frontera.

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,481 sek