Home / MotoGP / Loris Baz opuści GP Katalonii. Celuje w Assen

Loris Baz opuści GP Katalonii. Celuje w Assen

Loris Baz

Mimo, że zabieg operacyjny prawej stopy zakończył się pomyślnie, Loris Baz opuści siódmą rundę mistrzostw świata, która zostanie rozegrana w Barcelonie. Francuski zawodnik po złamaniu nogi trafił pod nóż w środę w Szwajcarii. Baz został poszkodowany w wypadku na pierwszym okrążeniu GP Włoch, kiedy to wpadł na niego Alvaro Bautista.

Operację przeprowadził dr. Adrien Ray w szpitalu La Tour Meyrin w Genewie. Udała się, mimo że złamanie okazało się jeszcze bardziej skomplikowane niż wydawało się na Mugello. W trwającym półtorej godziny zabiegu trzeba było założyć trzy tytanowe płytki i siedemnaście śrub.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zła wiadomość dla Baza jest taka, że proces rehabilitacji potrwa od czterech do sześciu tygodni. Nie jest więc możliwe wzięcie udziału w przyszłotygodniowym GP Katalonii. Dopiero za tydzień będzie można rozpocząć fizjoterapię. 23-letni Francuz chce wrócić za miesiąc, na wyścig w Assen. Na razie nie wiadomo, jakie plany na Barcelonę ma zespół Avintii.

13239304_1210677612277117_5489136380736030258_n

“Szkoda, ponieważ to duża kontuzja. Nie jeśli chodzi o ryzyko podczas gojenia się, ale czas, potrzebny do wyleczenia. Nie była to tylko jedna złamana kość, a cała stopa. To skomplikowany uraz, ale jestem zadowolony z pracy lekarzy. Niestety cuda nie istnieją i kości nie zrosną się w tydzień. Chcę wrócić na Assen, wspólnie popracujemy, to stało się to możliwe. Teraz udaję się do domu, by kilka dni odpocząć.” – powiedział Loris Baz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Potwierdzone: Michele Pirro zastąpi Lorisa Baza podczas GP Katalonii.

    Bądź testerem – startuj trzema różnymi maszynami.

  2. Oby udało się Lorisowi wrócić chociaż na Assen, mam nadzieje, ci z moto to twarde chłopaki. Szkoda tej kontuzji teraz, gdy musi pokazać dobrą jazdę, by może zespół go jednak zatrzymał.

  3. Szybkiego powrotu tak na tor jak i do pełnego zdrowia należy życzć Lorisowi!Nie pominę jednak opinii,że Baz zawodzi w tym sezonie.Myślę,że wróci do WSBK w przyszłym sezonie.Możliwe,że umiejętności ma wysokie,jednak jego warunki fizyczne działają na jego niekorzyść;przy dokładnie takim samym sprzęcie Francuz nie miałby szans z czołowymi zawodnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,479 sek