Home / MotoGP / Loris Baz zostaje w zespole Avintia Racing na najbliższy sezon

Loris Baz zostaje w zespole Avintia Racing na najbliższy sezon

loris baz

Zespół Avintia Racing potwierdził, że w przyszłym sezonie na motocyklu Ducati zobaczymy francuskiego kierowcę Lorisa Baza. 23-latek tak jak w tym sezonie będzie partnerem zespołowym Hectora Barbery.

Z zespołem Avintia łączony był niemiecki mistrz świata kategorii Moto2 Stefan Bradl, jednak w ostatnich dniach spekulacje te zostały zakończone. Avintia potwierdziła, że na sezon 2017 skład zespołu zostanie taki sam jak w obecnym, a Stefana Bradla nie będziemy już oglądać w cyklu Grand Prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie jest jednak znana informacja na jakiej maszynie będzie ścigał się najwyższy w stawce Baz. Podczas, gdy jego team partner Hector Barbera, który w klasyfikacji generalnej zajmuje wysokie siódme miejsce i jest najszybszym zawodnikiem Ducati w stawce dosiądzie w przyszłym sezonie Desmosedici GP16.

Ostateczna decyzja w sprawie motocyklu Francuza zostanie podjęta przy następnej rundzie MotoGP w Austrii, gdzie ma odbyć się spotkanie z Ducati. Rozmowy trwają czy Baz dostanie model GP15 czy GP16.

Baz, dla którego jest to drugi sezon w królewskiej kategorii wrócił do gry podczas ostatniej rundy w Niemczech. Wcześniej pauzował trzy rundy, po tym jak został zdjęty z toru Mugello i odniósł kontuzję stopy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

 

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

komentarze 3

  1. Fajnie, lubie gościa tylko żeby miał lepszy motocykl może się załapie na model z tego roku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,492 sek