Home / MotoGP / Luca Scassa za Karela Abrahama w Aragonii!

Luca Scassa za Karela Abrahama w Aragonii!

Zespół Cardion AB Motoracing potwierdził, że Luca Scassa zastąpi kontuzjowanego Karela Abrahama podczas nadchodzącego Grand Prix Aragonii. Jeśli wyniki będą zadowalające, Włoch być może dostanie szansę startów w trakcie kolejnych rund Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Z powodu kontuzji barku, jakiej nabawił się przy okazji Grand Prix Indianapolis, po zmaganiach na obiekcie Misano Wolrd Circuit Marco Simoncelli, 23-letni Czech zdecydował się wycofać z dalszej części sezonu. Jeszcze w październiku przejdzie on operację, a rehabilitacja ma mu pomóc w powrocie do ścigania przy okazji pierwszych, zimowych testów już w 2014 roku.

Tymczasem czeski team, należący notabene do ojca #17, Karela Abrahama Seniora, musiał szukać zastępstwa za swojego zawodnika. Dorna i FIM poleciły, aby był to kierowca z doświadczeniem w startach bądź w MotoGP, bądź w World Superbike.

Tym samym zespół zdecydował, że to Luca Scassa otrzyma szansę startu na motocyklu ART przy okazji zbliżającego się Grand Prix Aragonii. 30-letni Włoch jest byłym mistrzem włoskich Mistrzostw Superbike, na koncie ma również starty w światowych i brytyjskich Superbike’ach.

W tym roku Scassa ściga się w barwach teamu Intermoto Kawasaki w klasie World Supersport. Na dwie rundy przed końcem sezonu zajmuje on szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, a jego najlepszym finiszem było trzecie miejsce wywalczone podczas zmagań na Motorland Aragon. Na tym właśnie torze zadebiutuje on w MotoGP już w przyszły weekend.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,372 sek