Home / MotoGP / Mandalika już wymaga wymiany części nawierzchni

Mandalika już wymaga wymiany części nawierzchni

17,5 procenta powierzchni toru Mandalika wymaga po testach MotoGP wymiany nawierzchni. Czasu jest bardzo niewiele, ponieważ wyścig o GP Indonezji odbędzie się jako drugi w kolejności, dwa tygodnie po Katarze.

Rekomendację o wymianie nawierzchni wydali wspólnie organizatorzy MotoGP – hiszpańska Dorna, oraz federacja FIM. W środę poinformowano, że zdjęta zostanie wierzchnia warstwa asfaltu, całość zostanie oczyszczona, i położona nowa nawierzchnia. Stanie się to w kilku miejscach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najwięcej problemów na testach sprawiał brud, kurz i małe kamienie naniesione na tor. Najgorzej zgodnie z informacjami od Dorny i federacji, było przed zakrętem #17 oraz po #5. Poprawki na torze mają być wykonane przed 10 marca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Powtórka z Austin? Nie pozabijają się tylko dlatego, że tu nie ma gdzie się rozpędzić do zawrotnych prędkości i istnieje jedna sensowna linia przejazdu, jeśli wierzyć Mirowi

  2. Już lepiej żeby ktoś pomyślał o nowej nawierzchni w Brnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,331 sek