Home / MotoGP / Mandalika ma nową nawierzchnię tuż przed wyścigiem

Mandalika ma nową nawierzchnię tuż przed wyścigiem

Na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego, organizatorzy wyścigu o GP Indonezji poinformowali, że w środę udało się zakończyć prace nad nową nawierzchnią toru Mandalika. Porawki były wymagane po testach przedsezonowych.

Zawodnicy zgodnie skarżyli się na stan nawierzchni toru w wielu miejscach. Federacja FIM oraz hiszpańska Dorna organizująca MotoGP zarządzili błyskawiczne prace na torze, aby na wyścig wszystko już było gotowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wciąż jest jeszcze wiele czasu, aby nowa warstwa asfaltu się schłodziła, a dla nas aby wyczyścić brud i olej rozlany na torze.” – powiedział Priandhi Satria, dyrektor MGPA – operator toru.

Poprzednio GP Indonezji odbyło się w 1997 roku, ale na torze Sentul, na przedmieściach Dżakarty. Tor Mandalika został ukończony zaledwie w zeszłym roku, ale już w listopadzie odbyły się na nim wyścigi World Superbike.

Źródło: jakartaglobe.id

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,136 sek