Home / MotoGP / Marc Marquez: Cały czas jeżdżę na limicie

Marc Marquez: Cały czas jeżdżę na limicie

Sobotnia wywrotka Marka Marqueza w końcówce kwalifikacji MotoGP w Misano nie powinna być dużym zaskoczeniem: Hiszpan po czasówce potwierdził po raz kolejny, że aby wyciągać maksimum ze swojej Hondy, konieczna jest jazda na granicy ryzyka. A to sprzyja takim incydentom. Poza tym, motocykl Hondy na torze w Misano sprawiał wrażenie niestabilnego, co zdaniem #93 mogło przyczynić się do uślizgu na dużej szybkości.

“Oczywiście nie chciałbym się przewracać, ale preferuję szukanie limitów w taki sposób. Mimo to wyglda na to, że z jakiegoś powodu motocykl był tym razem bardziej niestabilny i prościej było upaść – w ten weekend robili to Cal (Crutchlow), Dani (Pedrosa) i ja – dwa razy!” – powiedział Marquez, który przez upadek stracił możliwość powalczenia o pierwsze pole startowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To nie są łatwe mistrzostwa, a ja naciskam przez cały czas na sto procent. Tak ciasna jest walka o tytuł. Wygląda na to, że wspólnie pracuje nam się bardzo dobrze, ale ja przez cały czas jeżdżę na limicie. Choć z drugiej strony, taki już mój styl.” – dodał Hiszpan.

“Nie patrząc na upadek, jestem naprawdę zadowolony, bo w FP3 czułem się naprawdę dobrze, może potem w FP4 miałem trochę problemów przez wyższą temperaturę, ale zanosi się na chłodną niedzielę, więc mi to pomoże.” – skomentował zawodnik Repsol Hondy.

“Mniej więcej mam jasność jak wygląda sytuacja w mistrzostwach. Jak mówił Andrea (Dovizioso), jest za wcześnie na prognozy, ale to on jest faworytem (do tytułu), bo prowadzi. Ma dziewięć punktów przewagi, a my spróbujemy odrobić tę małą stratę.” – zakończył #93.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jaką decyzję powinien podjąć Rossi?

View Results

Loading ... Loading ...

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,422 sek