Home / MotoGP / Marc Marquez: Mamy motocykl do walki o podium

Marc Marquez: Mamy motocykl do walki o podium

Marc Marquez z Repsol Hondy dość ostrożnie podchodzi do początku sezonu MotoGP. Hiszpan, broniący tytułu mistrza świata przyznaje, że przedsezonowe przygotowania poszły lepiej niż rok temu, i jednocześnie ocenia, że nowa maszyna pozwala walczyć przynajmniej o czołową trójkę.

“Pierwszy wyścig sezonu zawsze jest czymś wyjątkowym, ponieważ jesteś wtedy nieco bardziej podenerwowany niż zwykle! Tor w Katarze to także jeden z bardziej wyjątkowych obiektów w kalendarzu. Jedną z głównych przeszkód, które musisz mieć na uwadze, jest piasek, który sprawia, że nawierzchnia staje się śliska gdy tylko zjedziesz z optymalnej linii. Limit jest bardzo wąski.” – powiedział Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Są tu trzy bardzo mocne punkty hamowania i potrzebujesz na nich bardzo dobrej stabilności przodu. Być może nie jest to najlepszy tor do mojego stylu jazdy, ale lubię go i cięzko pracowaliśmy na testach przedsezonowych, aby znaleźć dobry rytm i dobre bazowe ustawienia na wszystkie tory.” – dodał Hiszpan.

“Z technicznego punktu widzenia, zaczynamy te mistrzostwa lepiej niż poprzednie, ale to nie oznacza automatycznie, że wyniki też będą lepsze. Myślę, że nasz motocykl osiągnął poziom, pozwalający walczyć o podium. Będziemy się starać już od samego początku w czwartek!” – zakończył Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Wydaje mi się że honda przygotowała na ten sezon motocykl nie do pobicia (mogę się mylić) szkoda że w f1 nie potrafią stworzyć silnika konkurencyjnego. No ale wszystkiego naraz nie można dokonać, zresztą już niedługo zobaczymy.

  2. A ja myślę, że Marquez będzie musiał się mocno napocić, żeby nadążyć za Vinialesem

  3. wyścigu i tak nie bedzie. DESZCZE W QUATARZE :(

  4. na niedziele przewidują przerwę w opadach, ale fakty są takie, że GP Kataru jest źle pomyślane…

  5. No to oby do 16:00 na ipla i zaczynamy sezon! Musze jakos ogarnac czas w pracy zeby “byc w zasiegu” he

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 0,575 sek