Home / MotoGP / Marc Marquez: Nadal będę walczył

Marc Marquez: Nadal będę walczył

Tutaj: Marc Marquez

Ostatni raz Marc Marquez nie ukończył czterech wyścigów w sezonie 2009 jeżdżąc w najniższej kategorii. Gwiazda Repsol Hondy wprawdzie pozostaje z matematycznymi szansami na trzeci z rzędu tytuł mistrza świata, ale w praktyce szanse są niewielkie.

Zanosi się na pierwszy przegrany sezon w kategorii MotoGP. Hiszpan po nieukończonym deszczowym wyścigu na Silverstone traci do lidera klasyfikacji generalnej Valentino Rossiego aż 77 punktów. Marquez będzie chciał się skupić na dopisaniu do swojego konta jeszcze kilku zwycięstw podczas pozostałych sześciu rund sezonu zaczynając od Misano, trzy zwycięstwa w tym sezonie to jak na aktualnego mistrza świata MotoGP marny dorobek. #93 prawdopodobnie znajdzie się w środku walki o tytuł mistrzowski pomiędzy Rossim, a Lorenzo. Miejmy nadzieję, że Marc zachowa zimną głowę i nie przychyli się w negatywny sposób do wyników mistrzowskiego pojedynku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Oczywiście, jestem rozczarowany upadkiem w wyścigu na Silverstone, ale naciskałem i to mogło się stać podczas takiej pogody. Niewątpliwie mistrzostwo oddala się od nas, ale wróciliśmy do walki z przodu stawki i to jest zdecydowanie zadowalające. Teraz możemy udać się na tor w Misano, który jest dość krótki i wolny. Testowaliśmy tam przed przerwą wakacyjną, więc mam nadzieję, że dane z tych testów mogą nam pomóc z ustawieniami motocykla w ten weekend. Istnieje delikatny zakres zmian sprawiający, że motocykl odpowiada wymaganiom na dohamowaniach na tym krętym torze.  Miejmy nadzieję, że pogoda będzie lepsza niż w zeszły weekend.” – skwitował aktualny mistrz świata

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,428 sek