Home / MotoGP / Marc Marquez: Wszyscy znamy swoje możliwości

Marc Marquez: Wszyscy znamy swoje możliwości

Marc Marquez nie uważa, by mniejsza ilość czasu spędzonego na torze w ten weekend i brak kwalifikacji znacząco wpłynęła na rozkład sił. Zdaniem Hiszpana, zawodnicy przejechali już w Katarze tyle okrążeń, że mogli spokojnie ustawić swoje motocykle. Pomogły w tym oczywiście także testy przedsezonowe, które odbywały się dwa tygodnie przez startem sezonu. Obaw o przyczepność też zbyt wielu nie ma, ponieważ wcześniej rozegrane zostaną jeszcze trzy rozgrzewki oraz dwa wyścigi – Moto3 i Moto2. Zawodnicy MotoGP na starcie ustawią się o 20:00.

“Start z pierwszego rzędu to dla mnie dobry wynik. Nie jest to najlepszy sposób, w jaki można było to osiągnąć, ale jutro będziemy już się skupiali na walce o podium. Rozgrzewka będzie ważna, ale ostatecznie zrobiliśmy tu mnóstwo okrążeń na testach i teraz w ten weekend, więc wszyscy jadą już swoim tempem i na dobrych ustawieniach. Niektórzy są szybsi, inni wolniejsi, ale każdy zna swoje możliwości przed wyścigiem. My spróbujemy zdobyć podium, byłby to świetny wynik.” – powiedział Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie wiem, czy przyczepność jeszcze mocno się zmieni. Dla nas – w MotoGP – przyczepność powinna być dobra, ponieważ wcześniej odbędą się wyścigi w Moto3 i Moto2. Ale trudno na razie wyrokować. Mam nadzieję, że tor będzie suchy i że pogoda będzie stabilna aż do wyścigu. Zobaczymy wtedy, co z przyczepnością. Mamy jeszcze pół godziny rozgrzewki, więc możemy znowu nabrać dobrego wyczucia.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,419 sek