Home / MotoGP / Marc VDS zaprzecza pogłoskom. “Ścigamy się do 2021 roku”

Marc VDS zaprzecza pogłoskom. “Ścigamy się do 2021 roku”

Zespół Marc VDS Honda zaprzeczył pogłoskom, które wieszczą niepewną sytuację zespołu w królewskiej klasie MotoGP. Belgijska ekipa miałaby nie być pewna swojej przyszłości po narastających nieporozumieniach, pomiędzy właścicielem ekipy Markiem van der Stratenem, i szefem, Michaelem Bartholemym. Ale niedzielne oświadczenie  potwierdza, że zespół Marc VDS będzie startował przynajmniej do końca sezonu 2021.

Van der Straten w oświadczeniu napisał: “Do ludzi w padoku MotoGP i fanów wyścigów: słyszałem o wielu pogłoskach w ten weekend, dotyczących naszego zespołu i chcę rozjaśnić wszystkim sytuację. Chcemy ścigać się tak jak dotychczas, do 2021 roku. Taki jest mój zamiar i dokładnie to będziemy robili.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak mówiły pogłoski, kością niezgody miałby być sposób zarządzania zespołem i w spór mieliby już zostać zaangażowani prawnicy. Marc VDS obecnie korzysta jeszcze z motocykli Hondy, wystawiając je dla Franco Morbidelliego i Toma Luthiego. Na maszynach Kalexa w Moto2 jeżdżą natomiast Alex Marquez oraz Joan mir. Zespół Marc VDS negocjuje teraz dostawcę motocykli na 2019 rok.

Źródło: motorsport.com
Fot. Marc VDS

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Nie to żebym panikował, ale jak się wycofywali z Blancpain i chyba wszystkich innych serii samochodowych, jakoś po koniec 2016, to też mówiło się o “problemach wewnętrznych” w zespole.
    I zdaje się że nawet jeśli VDS jako tako zostanie, to już bez Bartholemy’ego, czy nawet Bartholemego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,475 sek