Home / MotoGP / Marquez: Czasem trzeba zachować chłodną głowę

Marquez: Czasem trzeba zachować chłodną głowę

Marc Marquez był jednym z tych zawodników, którzy nie chcieli ryzykować zdrowiem i startować w GP Wielkiej Brytanii w strugach ulewnego deszczu. Nowa nawierzchnia Silverstone nie dawała rady odprowadzać wody i Hiszpanowi żal było kibiców, którzy spędzili na trybunach kilak godzin, w oczekiwaniu na strat, który ostatecznie nie nastąpił.

“To był długi, niecodzienny i męczący dzień, który mieliśmy nadzieję, że się już nie wydarzy. Komisja Bezpieczeństwa przeanalizowała sytuację i myślę, że trzeba podziękować Dyrekcji Wyścigowej: słuchali nas i ostatecznie, priorytetową obawą było bezpieczeństwo. Jeden z nas już wylądował w szpitalu.” – powiedział Marc Marquez, mając na myśli Tito Rabata, który doznał złamania prawej nogi w trzech miejscach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Przez cały dzień obserwowałem ekran i widziałem tych wszystkich fanów, czekających cierpliwie na rozpoczęcie wyścigu. Dobrze byłoby jakoś im to wynagrodzić, ale ostatecznie, czasami trzeba zachować chłodną głowę i wszystko rozważyć.” – dodał zawodnik Repsol Hondy, który wciąż jest zdecydowanym liderem klasyfikacji mistrzostw świata.

Kolejna runda odbędzie się na torze Misano. Marquez dalej ma przewagę w mistrzostwach świata, wynoszącą 59 punktów.

Źródło, fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,565 sek