Home / MotoGP / Marquez czuł presję przed kolejnym GP Niemiec

Marquez czuł presję przed kolejnym GP Niemiec

Marc Marquez wygrał niedzielny wyścig MotoGP o Grand Prix Niemiec, sięgając po swoje dziewiąte z rzędu zwycięstwo na torze Sachsenring i powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej MotoGP do 46 punktów.

„Po ośmiu wcześniejszych wygranych z rzędu na tym torze od początku weekendu czułem presję, ale wiedziałem jak sobie z nią poradzić i byłem gotowy na różne sytuacje podczas wyścigu.” – mówi reprezentant ekipy Repsol Honda.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mój start nie jednak był najlepszy i nie spodziewałem się, że stracę dwie pozycje. Ich odzyskanie nie było łatwe, ale gdy już to zrobiłem, starałem się jechać spokojnie i oszczędzać opony. Moja przewaga zaczęła jednak topnieć, więc musiałem podkręcić tempo. Znów odskoczyłem rywalom, a gdy po minięciu linii mety zobaczyłem wirażowego z czapką z numerem #26, postanowiłem zabrać ją ze sobą do kibiców, bo będzie nam brakowało Daniego.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,204 sek