Home / MotoGP / Marquez do Pedrosy: „Kiedy zobaczysz wideo – przepraszam!”

Marquez do Pedrosy: „Kiedy zobaczysz wideo – przepraszam!”

Brakowało kilku centymetrów, żeby doszło do tragedii, kiedy to podczas wyścigu o Grand Prix Katalonii, Marc Marquez wjechałby w motocykl jadącego na drugim miejscu Daniego Pedrosy. Zdarzenie miało miejsce na przedostatnim okrążeniu ich domowej rundy.

„Próbowałem przygotować atak, ale przeprowadziłem go w złym miejscu. Myślałem, że będę tam szybszy, jednak Dani zahamował tam bardzo mocno. Niemal się wywróciłem i straciłem za dużo czasu,” opowiada o swoim ataku Marquez.

„Nie było między nami kontaktu, ale było bardzo, bardzo blisko. Już mówiłem [Pedrosie], że „kiedy zobaczysz wideo – przepraszam!””

„Na ostatnich okrążeniach, nie jest ważne czy to twój kolega z zespołu czy ktoś inny. Jednak nigdy nie chcesz uderzyć w motocykl swojego team-partnera. Z tego właśnie powodu hamowałem tak mocno, ponieważ jeśli bym tego nie zrobił, było by bardzo niebezpiecznie,” dodam Marquez, który podczas ostatniej rundy w Hiszpanii, na ostatnim zakręcie zderzył się z Jorge Lorenzo.

Marquez po szóstej rundzie MotoGP zajmuje w klasyfikacji generalnej 3. pozycję. Prowadzi Pedrosa, a drugi jest zwycięzcą niedzielnego GP – Lorenzo.

 

Źródło: crash.net

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,487 sek