Home / MotoGP / Marquez: Dovizioso groźniejszym rywalem niż rok temu

Marquez: Dovizioso groźniejszym rywalem niż rok temu

Jak uważa Marc Marquez, w tym roku Andrea Dovizioso będzie trudniejszym do pokonania rywalem niż rok temu. Jak na razie obaj wygrali po jednym wyścigu. Zawodnik Ducati przegrał jednak w Argentynie jeszcze z Valentino Rossim. Mimo to Dovizioso uznał ten wynik za sukces – z tego względu, że tor Termas de Rio Hondo był zawsze dość problematyczny dla włoskiego producenta.

Podczas jednej z imprez sponsorskich w Sao Paolo, Marquez przyznał, że podium Dovizioso oznacza, że ten rok dla Włocha może być dużo lepszy niż ubiegły. “Zwycięstwo w Argentynie przyszło bardzo, bardzo łatwo, ale cały sezon nie będzie tak wyglądał. Dovizioso to mój najtrudniejszy do pokonania konkurent. Przez dwa ostatnie bardzo dobre sezony nabrał dużego doświadczenia. Yamaha z Valentino nie jest aż tak równa, ale mogą być szybcy.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ciekawe jest to, że rok w rok mówimy o tych samych nazwiskach. Zeszły rok w czołowej trójce kończyliśmy razem z Valentino i Dovim. Teraz znowu tam jesteśmy.” – dodał zawodnik Hondy. “Myślę, że Dovizioso cały czas poprawia swoje słabe strony. Miał trzy lub cztery tory, gdzie w dwóch ostatnich latach było mu trudniej i kosztowało go to wiele punktów. Pracował wiele nad tym i teraz jest lepszy, bardziej stabilny.”

“To sprawia, że jest groźniejszy w walce o mistrzostwo, bo może mniej stracić. W Argentynie zdobył już trzecie miejsce, stanął na podium. Ja robiłem to przez kilka ostatnich lat – uczyłem się, jak najlepiej minimalizować straty. Musieliśmy nauczyć się to robić na trudnych dla nas torach, a atakowaliśmy tam, gdzie było trzeba. Ten rok taki właśnie będzie. Musisz mieć szybkość, ale jednocześnie zachować zimną krew i nie zaliczać wpadek na żadnym torze.” – skomentował lider generalki.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Oby oby oby tak było i walka trwała do końca co da nam wszystkim świetne wyścigi i wiele emocji !!!

  2. Jak na razie to fakty mówią zupełnie co innego – i Dovi który niewiele mówi o walce o tytuł chyba jest najlepszym dowodem. Jeżeli Ducati przegrywa tak sromotnie i bez walki na “nielubianych” torach (wliczam już Austin – i chciałbym być mile zaskoczony…) to niezależnie od tego co się stanie w środkowej części sezonu to i tak stracą tytuł w końcówce sezonu bo tam jest sporo wyścigów w których będą cierpieć i przegrywać nawet z Suzuki czy chorą Yamahą…

  3. Nie ma tok przyznawać tytuły po 2 wyścigach
    Jak na razie to nic się nie zmienia względem zeszłego sezonu. A ostatnia wygrana MM nikogo nie zdziwiła to było oczywiste ze tak będzie . Kolejny pewnie tez wygra MM. Ale nie jest na wszystkich torach taki szybki. A z jego sprawdzaniem limitów żeby się kontuzji nie nabawił.

  4. Ciężko jest mówić o walce o tytuł po dwóch wyścigach. Można jedynie spekulować, z kim Marquez o ten tytuł będzie walczył.
    Dovi miał dwa mocne sezony, chociaż, zwłaszcza w tym ostatnim, trudno mówić o wyrównanej walce. Ja osobiście mam nadzieję, że w tym sezonie Mistrza poznamy dopiero w Walencji.

  5. Pamiętajcie, że spory udział w tym, kto może wygrać tytuł, ma Michelin. Niby mieli nie zmieniać konstrukcji opon w trakcie sezonu, ale wystarczy szantażowanie bezpieczeństwem i już może nam się na przodzie troche pozmieniać – jak to chyba w 2017 było? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,328 sek