Home / MotoGP / Marquez gotowy do walki o podium w Katarze

Marquez gotowy do walki o podium w Katarze

Marc Marquez przyznał, że po testach w Katarze jest przygotowany, aby podczas pierwszej rundy sezonu – właśnie na torze Losail – powalczyć po miejsce w czołowej trójce. Hiszpan, broniący po raz kolejny tytułu mistrza świata, miał wiele problemów po operacji ramienia i początkowo bardzo oszczędzał rękę. Ostatnie dni były jednak bardzo udane. Nie oznacza to jeszcze stuprocentowej sprawności. Na testach uzyskał trzeci czas.

“Pierwszy dzień rozpoczęliśmy bardzo z tyłu, byłem o sekundę wolniejszy. Wczoraj było już lepiej, a dziś mogę powiedzieć, że mamy poziom, pozwalający na walkę o podium. To najważniejsze, zwłaszcza na torze, gdzie zwykle mamy problemy.” – powiedział Hiszpan. “Jestem szczególnie zadowolony z faktu, że wczoraj zrobiłem 50 okrążeń, a dziś bałem się trochę o stan ramienia. Ale było OK, przejechałem kolejne 53 okrążenia. Jestem gotowy, by zacząć sezon w dobry sposób.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez ma jednak świadomość, że wyniki testów nie zawsze przedstawiają realny obraz sytuacji. W Katarze praktycznie nie było w czołówce zawodników Ducati, którzy na pewno będą groźniejsi, niż wskazują na to czasy okrążeń. “W testach każdy może być szybki. Ale również w pierwszym wyścigu wszyscy będą szybcy, wszyscy odbywali tam testy. Prawdziwy obraz sytuacji wyłania się dopiero w Argentynie, Austin czy Jerez, gdzie nie mamy wcześniej testów.”

“Kiedy masz do dyspozycji tyle dni i możesz jeździć jak ci się podoba, to łatwiej uzyskiwać dobre czasy. Ale w trakcie weekendu wyścigowego jest trudniej. Zobaczymy jak będzie, nie oznacza to, że musimy naciskać już teraz. Obaj zawodnicy Ducati byli daleko z tyłu, ale są bardzo bystrzy i na pewno tak naprawdę są blisko.” – skomentował.

Marquez był jednym z zawodników, którzy zaliczyli upadek. “Można powiedzieć, że świetnie przetestowałem ramię! Upadłem w zakręcie #6, kiedy jechałem zupełnie na wprost. Używałem twardej przedniej opony, ale temperatura mocno spadła, było wietrznie i niewystarczająco rozgrzałem oponę. Straciła przyczepność z powodu niskiej temperatury.” – powiedział.

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,505 sek