Home / MotoGP / Marquez i Pedrosa rozpoczęli 3-dniowy test w Misano

Marquez i Pedrosa rozpoczęli 3-dniowy test w Misano

Marc Marquez

Prosto z podwójnego podium w Niemczech, Marc Marquez i Dani Pedrosa pojechali na mające trwać 3 dni testy w Misano.

Na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli Marquez przejechał łącznie 84 okrążenia a Pedrosa 63, próbując zapoznać się z torem oraz dostosować się do nowej nawierzchni. Obaj zawodnicy zgodnie przyznali, że świeża nawierzchnia zdecydowanie poprawiła właściwości jezdne toru, czyniąc go zarazem zauważalnie szybszym.

Jutro Marquez i Pedrosa będą testować prototyp motocykla 2016 RC213V, a także opony nowego producenta na przyszły sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To był dobry dzień. Pracowaliśmy nad dostosowaniem ustawień do nowej nawierzchni, która nawiasem mówiąc jest bardzo dobra, a także nad pewnymi zmianami wpływającymi na pozycję na motocyklu. Po południu skupiliśmy się bardziej na ustawieniu motocykla w związku z kwestią ślizgającego się tyłu na wejściach w zakręt.” – powiedział Marquez.

“Udało znaleźć się nam pewne rozwiązania ale jutro będziemy jeszcze musieli nad tym popracować, ponieważ wciąż nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Będziemy także testować prototyp nowego motocykla.” – zakończył.

„Nowa nawierzchnia jest bardzo dobra, ma znacznie mniej nierówności niż wcześniej i bardzo mi się podoba – to był kawał dobrej roboty. Te testy cieszą mnie również z innego powodu – w związku z moją nieobecnością podczas trzech wyścigów, mam duże zaległości w pracy nad ustawieniami motocykla, które mam nadzieję uda się tutaj nadrobić.” – powiedział Pedrosa.

“Kiedy przyjedziemy tu znowu na wyścig, temperatury z pewnością będą niższe, a czasy jeszcze lepsze. Dzisiejszy dzień uważam za dobrze wykorzystany a teraz czekam z niecierpliwością na testy nowego motocykla już jutro!” – zakończył.

Dani Pedrosa

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,449 sek