Home / MotoGP / Marquez: Johann był o poziom wyżej niż my

Marquez: Johann był o poziom wyżej niż my

Marc Marquez nie krył radości po zdobyciu drugiej pozycji w kwalifikacjach do GP Kataru. Zwykle taki wynik mógłby być dla Hiszpana rozczarowujący, ale nie na torze Losail. #93 nie lubi toru w Katarze. Mimo zeszłorocznego mistrzostwa, tak dobra postawa Marqueza w kwalifikacjach jest drobnym zaskoczeniem.

“Jestem naprawdę zadowolony z rezultatu, bo ciężko pracowaliśmy podczas testów przedsezonowych i tutaj. Ten tor, do spółki z Sepang, prawdopodobnie jest dla mnie najmniej lubianym. Dzisiaj mieliśmy po raz pierwszy prawdziwą walkę o najlepszy czas i byliśmy tam, gdzie trzeba. Udało się awansować do pierwszego rzędu.” – powiedział po kwalifikacjach Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kwalifikacje padły łupem Johanna Zarco. Francuski zawodnik w końcówce sesji pokonał resztę stawki, w tym Marqueza – o 0.2s, bijąc przy okazji rekord toru.

“Mamy jeszcze większą satysfakcję z tego, że zwykle mamy tu nieco kłopotów. Ale naszym celem był pierwszy rząd. Mamy go i smakuje to jak pole position! Johann pojechał fantastycznie, był o jeden poziom wyżej niż my. Tak czy inaczej, wyścig będzie trudny i długi. Ale spróbujemy przejechać go stabilnie i zarządzać czasami okrążeń w najlepszy możliwie sposób.” – dodał Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Moim zdaniem nie był poziom wyżej. Gdyby MM nie był blokowany, kto wie, kto zdobyłby PP…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,406 sek