Home / MotoGP / Marquez: Lepiej upaść walcząc o podium, niż tylko o punkty

Marquez: Lepiej upaść walcząc o podium, niż tylko o punkty

Alex Marquez przyznał po GP Teruel, że to nie wybór twardego przedniego ogumienia (jako jedyny zawodnik w stawce) był przyczyną upadku, gdy Hiszpan walczył o podium, jadąc za plecami Joana Mira z Suzuki. Po dwóch miejscach na podium, tym razem zawodnik Repsol Hondy musiał obejść się smakiem.

“Przednia twarda opona nie była przyczyną upadku, ponieważ prawa strona była dokładnie takiej samej mieszanki jak pośrednia. Tylko lewa strona jest nieco twardsza. Ale popełniłem błąd. Nie był to upadek spowodowany czymś szczególnym. Ale to prawda, że to mój pierwszy prawdziwy błąd w wyścigu. Lepiej zrobić błąd walcząc o podium, niż tylko o punkty. Trzeba więc wyciągnąć wnioski na przyszłość.” – powiedział Alex Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Myślę, że mieliśmy trzy dobre weekendy z rzędu. Znowu walczyłem o podium, startując z 10. pola. Możemy być dumni i umotywowani przed Walencją, by dalej wszystko kontynuować w ten sam sposób, nie zmieniając nastawienia. Cel jest taki sam – być w TOP10 i kontynuować nasze prace od miejsca, w którym je skończyliśmy.” – dodał.

“Start z 10. pola zawsze jest ciężki. Nie używamy na starcie urządzenia wspomagającego ruszenie z pól startowych, więc trochę nas to “ukarało”. Ale miałem pewność siebie i dobry rytm. Krok po kroku przebijałem się do przodu, wyprzedzając. Więc już od początku było dobrze. Starałem się kontrolować sytuację, bo wiedziałem, że trudno będzie mi dogonić (Alexa) Rinsa i (Franco) Morbidellego, mieli bardzo dobre tempo.” – skomentował zawodnik Repsol Hondy. “Ale myślę, że realistyczne było powalczenie z (Joanem) Mirem o podium. Ale byli lepsi ode mnie, nie popełniali błędów – a ja tak.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Alex Marquez powinien był zostać w Repsol Hondzie na 2021 rok?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. i to mi się podoba, przyznanie, że ktoś kto nie popełnił błędu był lepszy i koniec tematu, a nie gdybanie

  2. Widzę po ankiecie, że młodszy Marquez zaczyna przekonywać do siebie.

  3. Ciekawe czy by też tak mówil walcząc o mistrzostwo

  4. Marqueza może pokonać tylko on sam. Ten sezon to pokazał, gdyby nie kontuzja, nie miałby sobie równych.
    Dla mnie to smutna prawda ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,461 sek